Відділ освіти, охорони здоров’я, культури, спорту Звенигородської РДА

 

І Всеукраїнська конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»

28 бер. 2016
25-26 березня 2016 року на базі КЗ «Черкаський обласний Центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» проходила дводенна Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття».

25-26 березня 2016 року на базі КЗ «Черкаський обласний Центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» проходила дводенна Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття». Конференція організована управлінням освіти і науки облдержадміністрації та Черкаським обласним Центром туризму, краєзнавства і екскурсії учнівської молоді Черкаської обласної ради (далі  - ЧОЦТКЕУМ ЧОР) за сприяння Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

У заході взяли участь 14 делегацій з 12 областей України та пошуковці 15 районів і 4 міст Черкащини. Приємно відзначити, що серед делегацій Черкащини була і делегація Звенигородського району, який представляли учениця 11 класу Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка Поліщук Вікторія, її наставник, вчитель історії Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка Остапенко Галина Іванівна та методист райметодкабінету Неумитий Володимир Михайлович.

            «Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе», - ці слова Василя Симоненка стали головним епіграфом проведення конференції, адже ключовими її завданнями є здобуття учасниками знань про історичні події і факти, політичних, військових і духовних діячів державотворення на землях сучасної України, пошук шляхів подолання теперішніх проблем щодо зміцнення Української державності.

            У відкритті конференції взяли  Олександра Фігура, директор ЧОЦТКЕУМ ЧОР, перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна та поважні гості –  Наталія Савченко, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Дмитро Омельченко, член Правління Національної спілки краєзнавців України, заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

У рамках пленарного засідання за темою „Місце та роль краєзнавчих конференцій в системі краєзнавчо-дослідницької роботи навчальних закладів України. Завдання Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді „Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття” виступили заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, член Правління Національної спілки краєзнавців України Дмитро Омельченко, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор історичних наук Сергій Корновенко, заступник директора з наукової роботи Навчально-наукового інституту історії і філософії ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, кандидат історичних наук, доцент Вікторія Кірєєва, професор кафедри історії України ЧНУ ім. Б. Хмельницького, доктор історичних наук Юрій Присяжнюк.

 На секційних засідання юні пошуковці працювали  за напрямками «Державотворчі процеси на території сучасної України, особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи», «Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності» та «Культура як духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвитку державності на українських землях: зміст, форми та засоби духовної і матеріальної культури».

Делегація Звенигородського району взяла участь в секційному засіданні за напрямками «Державотворчі процеси на території сучасної України, особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи». Поліщук Вікторія представила роботу «Історія становлення і розвитку Давньоруської держави» в якій проаналізувала етапи розвитку держави Київська Русь, її значення в середньовічній Європі та вплив на процес державотворення в Україні. Виступ Поліщук Вікторії відзначався науковістю та емоційністю, поєднанням історії з сучасністю і завершився поетичними рядками:

Я вірю! Правда переможе,

І наш нескорений народ

За совість, честь небесной сотні

Сягне омріяних висот

На конференції також були представлені вироби вихованців позашкільних навчальних закладів області, серед яких оригінальністю і новизною виділялась експозиція  Звенигородського центру дитячої та юнацької творчості.