Відділ освіти, охорони здоров’я, культури, спорту Звенигородської РДА

 

Дистанційне навчання

 

Деякі питання організації дистанційного навчання (зареєстровано в Міністерстві юстиції України №941/35224 від 8 вересня 2020 року)

 

Розпочала функціонування «Дистанційна школа для учнів»

Повідомляємо, що на виконання листа МОН України № 1/9-609 від 02 листопада 2020 року «Щодо організації дистанційного навчання», з урахуванням «Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», затвердженого наказом МОН України від 08 вересня 2020 року № 1115(зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 року за № 941/35224) та з метою організаційної та методичної підтримки педагогічних працівників педагогічних працівників, які організовують дистанційне навчання, на сайті Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» розпочала функціонування  «Дистанційна школа для учнів»

(за посиланням  https://bit.ly/3oD31He).

Контент «Дистанційної школи для учнів»  містить 10-ти або 15-хвилинні навчальні відео пояснення нового матеріалу з усіх основних навчальних предметів для 5-11 класів, підготовлені кращими вчителями Черкащини. Для учнів початкових класів розміщені відео з таких навчальних дисциплін: математика (з 1 по 4 класи); українська мова (з 2 по 4 класи).       

 

 

Для вчителів створили підручник з дистанційного навчання

Для вчителів створили посібник з організації дистанційного навчання в школі.

Посібник містить огляд основних інструментів для організації дистанційного навчання, рекомендації щодо того, як скласти розклад, налаштувати режим роботи вчителя/вчительки та зворотній зв’язок з учнями, а також про особливості оцінювання та контролю під час карантину.

Автори посібника зазначають, що вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків.

«Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам виявилось зовсім не просто. Але Україна не виняток — жодна держава, жодна освітня система у світі не була готова до цього», - наголошують автори.

Дистанційна форма навчання передбачає доступ до інтернету, технічне забезпечення (комп’ютер, планшет, смартфон тощо) в усіх учасників освітнього процесу, а також те, що вчителі володіють технологіями дистанційного навчання.

Методичні рекомендації складаються з двох частин.

У першій вчителі можуть ознайомитись із загальними принципами впорядкування дистанційної освіти, довідкову інформацію про інструменти та платформи, на яких можна навчати учнів дистанційно.

Друга частина присвячена конкретним методикам дистанційного навчання для початкової, основної та старшої школи.

Посібник підготовлено ГО «Смарт освіта» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

28 квітня стартують онлайн-уроки на карантині для 1-4 класів – відтепер у Всеукраїнській школі онлайн навчатимуться й наймолодші

У вівторок, 28 квітня, Всеукраїнська школа онлайн розпочинає трансляцію уроків для школярів 1-4 класів. Уроки транслюватимуться на YouTube МОНта ще 4-х телеканалах. Програма розрахована на 5 тижнів і складається з чотирьох предметів: української мови, математики, науки та мистецтва. 

“Кожен урок триватиме 15 хвилин, що є оптимальним для занять дітей цієї вікової категорії у форматі теле- та онлайн-лекцій. Загалом для дітей початкової школи найкращим є безпосередній контакт і навчання зі своїм вчителем, тому ми не планували робити онлайн-уроки для дітей цього віку. Однак багато батьків та педагогів звертаються до нас із проханням організувати уроки і для початкової школи”, – розповіла т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Вона підкреслила, що саме через це організатори й вирішили додати до Всеукраїнської школи онлайн наймолодшу ланку.

“Основна мета проєкту – допомогти дітям початкової школи, які не мають сучасних девайсів, засобів зв’язку (підключення до інтернету), підтримки дорослих,  вчитися дистанційно. З огляду на кількість звернень щодо організації навчального процесу для наймолодших, зробити це було нашим обов’язком”, – додала Вероніка Селега, Генеральний директор Директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України. 

Окрім онлайн-версії уроків на YouTube МОН, заняття можна буде дивитися також на телеканалах:

  • 1 клас – Піксель

  • 2 клас – UA:Перший

  • 3 клас – UA:Культура

  • 4 клас – ПлюсПлюс

Уроки транслюватимуться у вівторок та четвер з 09:00 до 10:00.

“Створення телевізійних уроків для молодших школярів потребує наших спільних зусиль. Надзвичайно важливо врахувати вікові особливості та освітні потреби учнів та учениць при формуванні програми. Це особливо стосується уваги, реакції та комунікації з викладачем. Саме тому онлайн-версію уроків буде перекладено жестовою мовою. ЮНІСЕФ сприяє забезпеченню доступу до якісної та інклюзивної освіти для всіх дітей в Україні, як-то за допомогою дистанційної освіти, так і якісного навчання вдома під час карантину”, – підкреслює Лотта Сильвандер, Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.  

Головний методист початкової школи проєкту Інна Большакова розповіла, що при плануванні уроків організатори намагалися пов’язати їх із життям дітей, їхніми уподобаннями, звичною атмосферою дому, а також із новітніми технологіями. 

“Сучасні діти – активні і непосидючі, і втримати їх біля екранів на уроках – завдання вкрай складне. Але ми сподіваємося, що будемо наближатися до його вирішення, щоб кожна дитина сказала: хочу вчитися”, – пояснює Інна Большакова.

Проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), PinchukArtCentre, Національного художнього музею України, проєкту “Книга-мандрівка. Україна”, громадської спілки “Освіторія”, а також понад 20 педагогів, що зголосилися стати вчителями для усієї країни. Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва.


ПРОПОНУЄМО СКОРИСТАТИСЯ БЕЗКОШТОВНОЮ МОЖЛИВІСТЮ ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЬОЇ СИСТЕМИ «МIЙКЛАС»

Комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» разом з  ТОВ «БМС Техно» (м.Київ) та компанією SIA Uzdevumi.lv (Латвія) пропонує скористатися  безкоштовною можливістю організації дистанційного навчання для вчителів та школярів на період надзвичайної ситуації в Україні, за допомогою інформаційно-освітньої системи «МiйКлас» (https://miyklas.com.ua) з застосуванням дистанційних технологій під час карантину та для відновлення навчання відповідно до календарно-тематичного планування після нормалізації епідеміологічної ситуації. Доступ та реєстрація користувачів системи здійснюється безкоштовно на період карантину, технічний супровід щодо користування системою здійснюється технічними фахівцями компанії розробників.

МійКлас офіційно дозволено застосовувати в загальноосвітніх навчальних закладах (гриф МОН №22.1/12-Г- 155 від 01.04.2019). MiйКлас є відкритою системою, яку можна протестувати в будь-який час, у будь-якому місці, на будь-якому гаджеті, де є доступ до мережі Інтернет. На сайті розміщено курси з предметів, завдяки котрим вчителі можуть самостійно й у стислі сроки впровадити дистанційне навчання у своїх школах.

Серед переваг MiйКлас у період карантину можна відзначити:

-  онлайн-база завдань з основних предметів шкільної програми з 1 по 11 клас;

-  можливість оцифрування навчальної програми вчителя для впровадження дистанційного навчання учнів;

-  електронні домашні та контрольні роботи, що можуть бути видані та виконані дистанційно;

-  автоматична звітність для адміністрації шкіл щодо використання МійКлас учителями та учнями;

-  функції батьківського контролю та інше.

Технічно  система  готова масштабуватись для впровадження ЕОР «МiйКлас» у всіх школах Черкаської області. У разі зацікавленості  пропозицією розробники готові сформувати комерційну пропозицію та підключити заклади освіти Черкаської області, а також  надати інформацію щодо досвіду впровадження системи у м.Київ та інших регіонах України, та європейських країн.

Детальніше про можливості МійКлас можна подивитись у брошурі, що додана до цього листа.

Контактні дані розробників: +38(067)6200053, [email protected]

, www.miyklas.com.ua.

Бажаємо здоров’я та успіху!

 

З повагою, ректор                                                                            Н.М. Чепурна

 

 

 

КАРАНТИН 2020. МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ ТА ВЧИТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ОБЛАСТІ


 

Сьогодні, 17 березня 2020 року, о 18:30 стартує трансляція курсів з підготовки до ЗНО під час карантину на ТК «РАДА» та YouTube-каналі МОН – починаємо з лекцій з української мови та літератури, біології, математики та історії України.

«Карантин ніколи не сприяє якісному навчанню. Учні випускних класів особливо від цього страждають. Саме тому з ініціативи Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій ми хочемо нагадати про те, що існують якісні онлайн-інструменти підготовки до ЗНО. Ми дуже вдячні нашим партнерам – EdEra, Prometheus, BeSmart та Освіторії – за те, що зголосились поділитися своїм контентом та дозволили транслювати його на телеканалі “Рада” та YouTube-каналі МОН. Ті, хто мають якісний інтернет, зможуть ознайомитися з уроками під час трансляцій та швидко вибрати для проходження найкращий для себе курс. Ті, хто не мають якісного підключення, зможуть дивитися уроки на ТК “Рада”», – відзначила заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Сьогодні трансляцію заплановано з 18:30 до 21:00. Надалі вона відбуватиметься за таким графіком:

  • Середа: 8:00 - 9:00 та 18:30 - 21:00
  • Четвер: 8:00 - 9:00 та 18:30 - 21:00
  • П’ятниця: 8:00 - 9:00 та 18:30 - 21:00
  • Субота та неділя: 10:00 - 20:00 (6,5 годин із перервами)

Офіційний канал МОН, де відбуватиметься трансляція, тут.

Повні курси підготовки до ЗНО з тестами, завданнями та конспектами занять можна знайти на платформах онлайн-студій:

  • EdEra: ed-era.com
  • ILearn (Освіторія): ilearn.org.ua
  • Prometheus: prometheus.org.ua
  • BeSmart: besmart.study

Для педагогів та керівників закладів освіти Черкаської області працівниками комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» 16 березня 2020 року  о 14.00 год  проведено вебінар «Методика організації дистанційного навчання».

 


Із 17 березня телеканал “Рада” та Міністерство освіти і науки запускають щоденну трансляцію безкоштовних відеоуроків та онлайн-курсів.

Про це повідомили на fb-сторінці Верховної Ради з посиланням на голову парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака.

Трансляції відбуватиметься на телеканалі “Рада” (він доступний на супутнику, кабельному, а також на YouTube) та на YouTube-каналі МОН.

Онлайн-уроки будуть за дисциплінами, з яких учні складатимуть ЗНО:

  • українська мова та література;
  • англійська мова;
  • історія;
  • математика;
  • біологія.

Трансляції проводитимуть з допомогою Be Smart, EdEra та Prometheus.

У МОН “Новій українській школі” повідомили, що поки узгоджують розклад відеозанять. Коли з’явиться більше деталей, ми підготуємо пояснення, як відбуватиметься це навчання.

 


До уваги керівників органів управління освітою, методичних служб, закладів загальної середньої освіти 

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», листа МОН України від 11.03.2020 №1/9-154, відповідно до рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Черкаської ОДА (протокол №5 від 11 березня 2020 року) та з метою дотримання вимог щодо профілактики коронавірусної інфекції з 12 березня до 3 квітня 2020 року в Україні запроваджено карантин.

Департамент освіти і науки Черкаської облдержадміністрації спільно з  КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» пропонує рекомендації щодо організації дистанційного навчання під час карантину.

Заклади освіти можуть забезпечувати виконання навчальних планів освітніх програм, використовуючи різні форми дистанційної комунікації між учасниками освітнього процесу:

-     соціальна мережа Facebook – створюється окрема група (коло, спільнота), на якій учитель розміщує завдання та посилання на навчальні матеріали;

-     сайти, блоги закладів освіти та педагогічних працівників;

-     тематичні форуми та чати;

-     хмарні сервіси;

-     online спілкування (Skype, Viber, WhatsApp, GoogleHangouts);

-     електронне листування – надсилання листів (у визначений час), що містять матеріали (тексти, презентації, посилання на відео), завдання до них та терміни їх виконання.

Педагогічні працівники можуть використовувати різні сервіси для створення завдань та перевірки навчальних досягнень учнів:

-     відеоуроки (з використанням YouTube, webinar.ua);

-     програми для тестування, розробки інтерактивних дидактичних вправ та інше.

Пропонуємо для організації дистанційного навчання використовувати матеріали колекції цифрових ресурсів, які розміщені на Черкаському освітньому порталі http://bit.ly/39IyEas.

Рекомендації щодо використання електронних освітніх ресурсів з різних навчальних предметів для учнів та вчителів області розміщені за посиланням http://bit.ly/2vYGLAQ



“Нова українська школа” зібрала кілька десятків онлайн-інструментів, які допоможуть учителям та батькам зайняти дітей навчанням під час карантину. Це – не виключний перелік. Найближчим часом ми напишемо про інші корисні платформи.

Якщо ви спробували якийсь інструмент з цього списку – напишіть нам і ми розповімо читачам про нього. 

БЕЗКОШТОВНІ

1. Prometheus

На платформі є близько 100 безкоштовних онлайн-курсів. Серед яких:

2. ЕдЕра

Тут ви знайдете 47 безкоштовних курсів на найрізноманітніші теми. Зокрема:

3. iLearn

Тут можна безкоштовно пройти онлайн-підготовку до ЗНО з основних предметів із київськими репетиторами. На платформі також є тести і відеолекції.

4. Цікава наука

Це YouTube-канал із короткими науково-популярними відео з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Тут ви дізнаєтеся, звідки беруться нові віруси, чи існує час насправдіі чому коти так дивно поводяться

5. Клятий раціоналіст

Ще один YouTube-канал, який пропагує раціоналізм та спирається на наукові дослідження. Тут ви знайдете відповіді як на несподівані, так і на очікувані запитання. Наприклад, чому не треба проходити щодня 10000 кроків, що насправді відбувається, коли ви засмагаєтеі чи можна посивіти від стресу за одну ніч.

6. Geek Journal

Канал, який допоможе бути в курсі справ у світі кіно, адже тут виходять огляди українських та світових фільмів. Можна поспостерігати і повчитися, як весело аналізувати і обговорювати кіно.

7. Ukraїner

Це мандри Україною, де вам покажутькраїну з неба (це відео вже переглянули більше 700 тисяч разів), познайомлять з українськими болгарамита горюнамиі звозять у гості до рідних міст Христини Соловій, Jerry Heilта alyona alyona.

8. Matific

Безкоштовний ресурс для вивчення математики в ігровій формі для учнів 1-6 класів. Учні можуть вирішувати задачі, проходити тести, досліджувати математичні концепції та прийоми. Matific дозволяє відстежувати успіхи всіх учнів через звіти в реальному часі (для цього потрібно заповнити форму).

9. #Живі письменники

Це інтерв’ю із сучасними письменниками й письменницями, де вони розповідають про дитинство, знайомлять із книжками, відповідають на запитання. До відео розроблені методичні рекомендації. У них є завдання не лише з мови та літератури, а й з математики, інформатики, дизайну та технологій і навіть образотворчого мистецтва.

Для роботи потрібно, щоб:

  • дитина подивилася ролик про письменника чи письменницю (усі відео тут);
  • ви завантажили методичні матеріали та обирали, в якій галузі вам допомагатимуть письменники та їхні книжкові герої (усі методичні матеріали тут).
  • 10. Куншт

    Це український науково-популярний журнал. Тексти можна як читати, так і слухатионлайн. Деякісупроводжуються відео (англійською). Стане у пригоді для учнів старших класів.

    11. Щоденні завдання від освітнього дитячого табору JAMM

    Відстежуйте нові завданняза хештегами #JAMMonline #JAMMDiscovery у Facebook. Там ви знайдете кілька рубрик: “Питання дня”, “Do it yourself”,“Fun & smart”, “Movie of the day”, “Challenge yourself”, “Smart games”.

    12. Duolingo

    Це сервіс для вивчення англійської за допомогою інтерактивних вправ з елементами гри. На платформі одразу видно, які завдання виконано правильно, а які – ні.

    13. Книга-мандрівка

    Український мультсеріал, створений на основі бестселера “Книга-мандрівка. Україна” про всесвітньо відомих українців та події, про які в нас не завжди добре знають. Одна з найпопулярніших серій на каналі – “Як одесит світ від холери врятував”. Її переглянули вже майже 250 тисяч разів.

  • 14. Childdevelop

    Генератор практичних завдань, який дозволяє створювати та роздруковувати завдання для дітей різного віку з математики, читання та письма. Наприклад, прописи, анаграми, завдання на додавання чи віднімання.

    15. Отримання знань

    Цей сайт створили у Вінниці спеціально для дистанційної освіти зі шкільних предметів. Щоб отримати доступ до всіх матеріалів і зберігалися результати навчання – потрібно зареєструватися.

    16. Математика на Khan Academy

    Це українська версія навчальних відео популярної освітньої платформи Khan Academy. Тут можна знайти уроки з геометрії, тригонометрії та алгебри.

    17. У класі

    Безкоштовні відеоуроки з математики від 5 до 11 класу (алгебра, геометрія і стереометрія). Формат навчання максимально наближений до реального: вчитель пояснює теми біля дошки.

    18. Формула

    Сайт, де можна почитати теорію з арифметики, алгебри, геометрії і тригонометрії, подивитися анімовані графіки і перевірити себе за допомогою онлайн-калькуляторів. До уроків прикріплені документи із завданнями (разом із відповідями).

    19. LearningApps

    Сервіс доступний англійською і російською мовами. У ньому є завдання з природничих наук, англійської та інших іноземних мов, математики, історії тощо.

    20. Quzizz

    Англомовний сервіс для розробки вікторин. Для роботи потрібно зареєструватися. На сайті є чимало готових україномовних тестів із різних предметів та тем.

    21. Студія коду

    Це – курси з інформатики для дітей 4-18 років. На платформі є відео, плани уроків і завдання. Частина матеріалів – англійською мовою.

    22. OpenTheatre

    Це сучасний український театр онлайн. Тут можна побуватиза лаштунками українських театрів і подивитися вистави: наприклад, “Сто тисяч”від Театру на Подолі чи “Парадокси злочину”за мотивами роману “Злочин і кара” і розповіді Гілберта Честертона “Парадокси містера Понда”.

    23. Екскурсії музеями світу (англійською)

    Це можливість усім разом відправитися на екскурсію в музеї світу – добірка від Google Arts&Culture.

    24. Відеоуроки з фізики від Павла Віктора

    Викладач Рішельєвського ліцею Павло Віктор веде ютюб-канал, де публікує відео власних уроків. Так, на каналі уже є:

  • відеокурс з фізики для спеціалізованих фізико-математичних шкіл (474 уроки);
  • відеоуроки для 7 класу (86 уроків);
  • відеоуроки для 8 класу (94 уроки);
  • відеоуроки для 9 класу (34 уроки).
  • ПЛАТНІ ТА З РОЗШИРЕНИМ ПЛАТНИМ ДОСТУПОМ

    25. Learning.ua

    Це інтерактивні завдання з математики, української, англійської для дітей дошкільного і шкільного віку (до 8-10 класу). Також тут можна потренуватися до ЗНО і пройти пробні тестування попередніх років.

    У безкоштовній версії доступні тести ЗНО минулих років та по одному завданню щодня з української, англійської і математики (без доступу до правильної відповіді). За 75 гривень на місяць можна отримати доступ до всіх завдань для одного учня, а за 225 гривень – для вчителя і 35-ти учнів.

    26. MozaWeb

    Тут є цифрові книги, інтерактивний зміст, пов’язані з навчальними предметами програми та ігри, більш ніж 1200 3D-сцен та відео. Сервіс платний, але є можливість створити безкоштовний акаунті користуватися частиною опцій.

    27. Study-smile

    Сайт для дошкільнят і молодших школярів, де можна вчитися рахувати і читати (українською і російською). Доступ до тренажерів – платний (кілька доларів), але частина доступнабезкоштовно.

    28. Розумники

    Понад 16 000 інтерактивних завдань із математики, української мови та курсу “Я досліджую світ” для учнів 1-4 класів. Доступ до матеріалів – платний, 60 гривень на місяць, але можна отримати безкоштовний на 2 дні. Для перегляду потрібно завантажити безкоштовний додаток.

    29. Classtime

    Це вправи і тести, в яких є можливість ставити оцінки. Вони є як готові, так можна створювати і свої. У безкоштовній версії є понад 30 тисяч питань для учнів, можна створювати свої та давати учням виклики у 9-ти форматах. У платній версії доступні оцінювання, командні ігри, завантаження індивідуальних та класних звітів. Ціна для кожної школи визначається індивідуально.

    30. Кейс-уроки

    Мета кейс-уроків – розвинути м’які навички, як-от уміння вчитися, критичне мислення, командна робота, концентрація уваги тощо. Один кейс-урок об’єднує різні предмети, тобто виходить інтегроване навчання. Передплата на рік коштує 19 доларів.

    31. Kahoot

    Англомовний сервіс, де можна створити вікторини з множинним вибором для всього класу. Учні зможуть працювати через браузер або додаток. Побачити, як це – можна в демонстраційному відео. Базова версія – безкоштовна. За 3 долари на місяць можна отримати доступ до більшого різноманіття завдань, а за 6 доларів – до шкільних ігор і до редагування вікторин.

    32. GIOS

    На цій платформі містяться онлайн-курси з математики для 5-9 класів. Складовими кожного уроку є теоретичний (короткі інтерактивні відео до 6 хвилин) та практичний блоки (завдання).

    Тут є можливість учителю відслідковувати прогрес кожного учня та всього класу загалом. У вчителя в кабінеті також є інформація про завдання, в яких припустилися помилок більшість учнів класу.

    На час карантину платформа дає знижку 50% – усі курси коштують по 450 гривень.

    33. Мій клас

    Цей сервіс містить онлайн-курси з 1-го до 11-го класу. Кожен урок складається з теоретичного блоку у вигляді тексту і практичного блоку (окремі завдання, які можна розв’язувати незалежно одне від одного; блок завдань, що потрібно розв’язати послідовно, методичні вказівки).

    Також учитель отримує доступ до статистики учнів.

    Доступ на 3 місяці коштує 100 гривень, на рік – 250 гривень.

    34. IDroo

    Віртуальна дошка для роботи з учнями (інтерфейс тільки англійською). У безкоштовній версії є можливість малювати геометричні фігури, лінії, додавати текст і спілкуватися в чаті. Платна версія дає можливість аудіодзвінків, створювати більше 50 дошок, ділитися документами і зображеннями. Ціна – 9 євро на місяць. За 25 євро можна створювати необмежену кількість дошок і отримувати статистику роботи.

    35. Українське кіно на takflix.com

    Онлайн-платформа “Такфлікс” плануєактивніше викладати нові фільми. Там уже можна переглянути комунальну трагікомедію Надії Парфан “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”, мюзикл Олени Дем’яненко “Гуцулка Ксеня” та мок’юментарі Корнія Грицюка “2020. Безлюдна країна”. Доступ до платформи платний – 60 гривень на тиждень.