НаказомМіністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року №945 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів:
• українська мова • українська мова і література • історія України • математика • біологія • географія
• фізика • хімія • англійська мова • іспанська мова • німецька мова • французька мова
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмамзовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.
Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
математика;
історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:
для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.
Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.
Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме протягом 05‒19 січня 2021 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.
Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).
Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021. Нагадаємо, що минулорічні відеоматеріали доступні на youtube каналіГС «Освіторія», а такожна платформі iLearn.
Деякі учасники ЗНО зможуть змінити місце тестування
Окремі учасники зовнішнього оцінювання, у яких можуть виникнути незручності під час доїзду до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання, зможуть змінити місце проходження тестування.
Про це йдеться у відповідному листіМіністерства освіти і науки.
ПРОБНЕ ТЕСТУВАННЯ: ЗМІНЕНО ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ
Із метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року було ухвалено рішення про перенесення дат проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Пробні тестування перенесено на такі дні:
4 квітня 2020 року – українська мова і література;
-11 квітня 2020 року – інші навчальні предмети.
Звертаємо увагу учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання, що вони мають повторно видрукувати запрошення-перепустки.
До 14 березня буде повідомлено про дати визначення результатів.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 11 травня № 635 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.
Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 21 травня до 17 липня.
Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2020 року, а також учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2020 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти, результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:
українську мову і літературу;
математику або історію України (на вибір учасника);
ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
У 2020 році здобувачі повної загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на рівні стандарту, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня.
Також 2020 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (української мови), математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) можуть зараховуватися як результати атестації для студентів закладів вищої освіти, які скористалися правом повторного складання ДПА у формі ЗНО.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання – це добровільне тестування осіб, що мають намір вступати до закладів вищої освіти.
Мета пробного ЗНО – ознайомлення з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Нормативні документи, що регулюють проведення пробного ЗНО в 2019 році:
Наказ Міністерства освіти і науки України від 11.12.2015 року № 1277 «Положення про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти».
Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 12.10.2018 № 154 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році».
Для проходження пробного ЗНО у м. Києві, Київській, Черкаській та Чернігівській областях необхідно зареєструватися через веб-сайт Київського регіонального центру оцінювання якості освіти (www.kievtest.org.ua).
Ті, хто бажають пройти пробне ЗНО в інших регіонах України, мають зареєструватися через сайт відповідного регіонального центру.
Вартість одного пробного ЗНО для одного учасника складає 138 грн. 00 коп.
У разі неявки учасника на пробне зовнішнє незалежне оцінювання з будь-якої причини сплачені кошти не повертаються!
ПЕРЕЛІК ПРЕДМЕТІВ І ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ ПРОБНОГО ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ:
16 березня 2019 року – українська мова і література
23 березня 2019 року – історія України, математика, англійська, німецька, французька, іспанська мови, біологія, географія, фізика, хімія
Увага! Кожен учасник зможе взяти участь лише у одному тестуванні в день проведення пробного ЗНО.
ВАЖЛИВІ ДАТИ:
08.01 – 31.01.2019 – реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання до 25.02.2019 – розміщення інформації про час і місце проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання (запрошення)
16.03.2019 – проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури
16 – 18.03.2019 – уведення учасниками відповідей до сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» з української мови і літератури
19.03.2019 – оприлюднення правильних відповідей до завдань пробного ЗНО з української мови і літератури
22.03.2019 – оголошення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури
23.03.2019 – проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, математики, англійської, німецької, французької, іспанської мов, біології, географії, фізики, хімії
23 – 25.03.2019 – уведення учасниками відповідей до сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» з історії України, математики, англійської, німецької, французької, іспанської мов, біології, географії, фізики, хімії
26.03.2019 – оприлюднення правильних відповідей до завдань пробного зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, математики, англійської, німецької, французької, іспанської мов, біології, географії, фізики, хімії
29.03.2019 – оголошення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, математики, англійської, німецької, французької, іспанської мов, біології, географії, фізики, хімії
Графік проведення пробного ЗНО-2019
Реєстрація з 08.01.2019 до 31.01.2019
16 березня - українська мова і література 23 березня - біологія, географія, історія України, математика, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мови
Графік проведення основної сесії ЗНО-209
Реєстрація з 05.02.2019 до 25.03.2019
21 травня - математика 23 травня - українська мова і література 27 травня - іспанська мова 27 травня - німецька мова 27 травня - французька мова 28 травня - англійська мова 30 травня - фізика 04 червня - історія України 06 червня - біологія 11 червня - географія 13 червня - хімія
За матеріалами сайту Київського КРЦЯО.
Для реєстрації на ЗНО та вступу до вишів
учням варто завчасно потурбуватися про оформлення ID-картки
Школярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутися для оформлення ID-картки – МОН просить освітян на місцях якомога ширше інформувати про це батьків та учнів, а Державна міграційна служба доручила своїм територіальним органам сприяти школярам в оформленні документів. Відповідні лист МОН та доручення ДМС були розіслані в департаменти (управління) освіти обласних адміністрацій та КМДА та обласні управління ДМС.
Так, зараз паспорт вперше оформлюється після досягнення особою 14-річного віку. Для таких громадян ця адмінпослуга є безкоштовною.
Для отримання ID-картки потрібно не пізніше, ніж через місяць після досягнення учнем 14 років, звернутися до:
територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання;
або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів;
Для школярів своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.
Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:
особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, – свідоцтво про народження;
іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;
особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.
Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.
Окрім цього, питання своєчасного отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.
Зокрема, під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і подати його копію. Одним з таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу. http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5492-17
Тому майбутнім вступникам варто заздалегідь потурбуватися про оформлення паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), адже вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ І ФІЛОСОФІЇ ННІ історії і філософії продовжує волонтерську освітню програму з підготовки до ЗНО з історії України 2018 у форматі безкоштовних курсів, на які запрошуються учні 11-х класів гімназій, колегіумів, ліцеїв, спеціалізованих і загальноосвітніх шкіл, а також студенти-старшокурсники ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації Черкаської області. Реєстрація слухачів безкоштовних курсів: [email protected] Графік роботи: Заняття щосуботи (10.02. – 07.04.2018 р.) з 940 до 1230 (дві пари по 120 хв., між ними перерва 10 хв.). Адреса: м. Черкаси, б-р. Шевченка, 81; пов. 5; ауд. 518. За додатковою інформацією звертайтеся: (063)9454533 – Валерія Костянтинівна (координатор); Е-mail: [email protected]
Що маємо знати про зовнішнє незалежне оцінювання 2018 року
Зовнішнє незалежне оцінювання в 2018 році відбудеться з 22 травня по 13 червня.
Тестування учасники складатимуть з одинадцяти предметів. Не буде проводитися ЗНО з російської мови.
Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів (українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови).
Переклад тестів з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами (із урахуванням реєстраційних даних учасників ЗНО).
Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти результати ЗНО з трьох предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації.
Тестові завдання в сертифікаційних роботах відповідатимуть програмам ЗНО, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки від 03.02.2016 №77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на базі повної загальної середньої освіти».
Для визначення результатів ДПА у формі ЗНО зараховуватимуться результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи з фізики, хімії, біології, географії, іноземної мови (профільний рівень) або частини з них (українська мова і література, математика, історія України, іноземна мова (академічний рівень)).
У 2018 році для проведення ЗНО з іноземних мов будуть використовувати тести двох рівнів складності: академічного та профільного. Випускники, які бажають проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали її на рівні стандарту або академічному, під час реєстрації на зовнішнє оцінювання мають вибрати рівень складності завдань «академічний».
Випускники, які бажають проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали її на профільному рівні, під час реєстрації обирають рівень складності завдань «профільний».
Новацією цих тестів буде частина «Розуміння мови на слух», що передбачає прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.
У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури будуть складати учні (слухачі, студенти) професійно-технічних закладів та закладів передвищої освіти, які в 2018 році отримають повну загальну середню освіту. Їм результати тестування з цього предмета зарахують як оцінки державної підсумкової атестації.
Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 06 лютого по 19 березня 2018 року. Вносити зміни учасники зможуть з 06 лютого по 02 квітня 2018 року.
Інформацію про час та місце проходження ЗНО учасники отримають зі своєї інформаційної сторінки до 30 квітня 2018 року.
Для визначення результатів ЗНО-2018 з кожного предмета буде встановлено поріг «склав/не склав», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Усі учасники ЗНО, які подолали поріг, отримають оцінку за шкалою 100-200 балів. Для сертифікаційних робіт з різних предметів поріг «склав/не склав» буде різний.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде оголошено до 15 червня (математика, українська мова і література, іноземні мови, біологія) та до 21 червня 2018 року (історія України, географія, фізика, хімія).
Учасники, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання через поважні причини, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії, що триватиме з 02 по 11 липня 2018 року.
Реєстрація осіб для участі в пробному ЗНО триватиме з 09 до 31 січня 2018 року через мережу Інтернет на сайті КРЦОЯО (http://kievtest.org.ua). Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Учасником пробного ЗНО зможе стати особа, яка зареєструється для його проходження та здійснить оплату не пізніше 07 лютого 2018 року.
Пробне ЗНО дає можливість: ознайомитися з процедурою проведення ЗНО; підготуватися психологічно до проходження ЗНО; ознайомитися з форматами сертифікаційних робіт; орієнтуватися в різних формах завдань; розрахувати час на виконання сертифікаційної роботи; потренуватися в заповненні бланків відповідей; отримати результат за виконання завдань пробного ЗНО.
Кожен зареєстрований може скласти тести не більше ніж із двох предметів. Пробне ЗНО буде проводитися:
24.03.2018 – українська мова і література
31.03.2018 – математика, історія України, біологія, географія, хімія, фізика, англійська, німецька, французька, іспанська мови.
Щоб отримати результати пробного ЗНО-2018, учасник, за бажанням, уводить відповіді, позначені в його бланку відповідей, до сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» (з інформаційної сторінки «Особистий кабінет»):
з української мови і літератури 24-26.03.2018
з усіх інших предметів 31.03-02.04.2018.
УЦОЯО оприлюднить правильні відповіді до завдань пробного ЗНО на своєму сайті (http://testportal.gov.ua):
з української мови і літератури 26.03.2018
з усіх інших предметів 02.04.2018.
УЦОЯО оголосить результати пробного ЗНО:
з української мови і літератури 30.03.2018
з усіх інших предметів 06.04.2018.
До своїх результатів учасник матиме доступ із власної інформаційної сторінки на сайті КРЦОЯО (http://kievtest.org.ua).
Особливості вступної кампанії: вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подаватимуть заяви для вступу тільки в електронній формі.
Кожен вступник має право подати сім заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Мінімальне значення кількості балів вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей у галузі знань «Охорона здоров’я» – 150 балів. Будуть дійсні сертифікати 2016, 2017 (окрім іноземних мов), 2018 років.
У 2018 році розширюється застосування технологій ЗНО під час вступу до магістратури.
Зі спеціальностей «Право» та «Міжнародне право» необхідно буде складати вступні випробування за технологією ЗНО з іноземної мови (11.07.2017), права, ТЗНПК (13.07.2017).
Зі спеціальностей «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини» треба буде складати вступне випробування за технологією ЗНО з іноземної мови та вступний фаховий іспит у закладі вищої освіти.
Київський регіональний центр оцінювання якості освіти
Основна сесія зовнішнього оцінювання розпочнеться 22 травня проведенням тесту з математики.
24 травня відбудеться тестування з обов'язкового для всіх випускників шкіл тесту з української мови і літератури.
Зовнішнє оцінювання з іспанської, німецької і французької мов буде проведено в один тестовий день - 29 травня. ЗНО з англійської відбудеться 1 червня.
Тест з біології абітурієнти складатимуть 4 червня, з історії України - 6 червня, географії - 8 червня, фізики - 11 червня.
Завершуватиме програму основної сесії ЗНО тест з хімії, що буде проведений 13 червня.
Встановлення порогу «склав / не склав» та визначення результатів зовнішнього оцінювання з усіх предметів відбудеться не пізніше 20 червня.
21 червня учасники тестування дізнаються про офіційні результати, отримані за складання тестів, на своїх офіційних сторінках. Цього ж дня навчальним закладам будуть надіслані відомості з результатами державної підсумкової атестації їх випускників.
Додаткова сесія ЗНО буде проведена з 2 до 11 липня за окремим графіком.
У 2018 році кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.
Результати зовнішнього оцінювання з трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти. До переліку предметів, що будуть зараховані як результати ДПА включено тести ЗНО з української мови і літератури (частина тесту з української мови), математики або історії України (частина тесту періоду ХХ - початку ХХІ століття), а також одного з навчальних предметів за вибором випускника: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мови.
Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які мають бажання зарахувати результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.
Також результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова) будуть зараховані як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів професійно-технічних та вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.
ПРОБНЕ ЗНО
Нормативні документи, що регулюють проведення пробного ЗНО у 2018 році:
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання – це добровільне тестування осіб, що мають намір вступати до вищих навчальних закладів.
Мета пробного ЗНО – ознайомлення з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Реєстрація на пробне незалежне оцінювання:
09 січня – 31 січня 2018 року.
Учасники реєструються самостійно. Для проходження пробного ЗНО у м. Києві, Київській, Черкаській та Чернігівській областях необхідно зареєструватися через веб-сайт Київського регіонального центру оцінювання якості освіти (www.kievtest.org.ua)
Ті, хто бажають пройти пробне ЗНО в інших регіонах України, мають зареєструватися через сайт відповідного регіонального центру.
У разі неявки учасника на пробне зовнішнє незалежне оцінювання з будь-якої причини сплачені кошти не повертаються!
Перелік предметів і дати проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання:
24 березня 2018 року
31 березня 2018 року
українська мова і література
біологія, географія, історія України, математика, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мови.
Увага! Кожен учасник зможе взяти участь лише у одному тестуванні у день проведення пробного ЗНО.
Важливі дати:
09.01–31.01.2018 – реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання
До 07.02.2018 – здійснення оплати участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні
До 01.03.2018 – розміщення інформації про час і місце проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання
24.03.2018 – проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури
24-26.03.2018 – уведення учасниками відповідей до сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури»
26.03.2018 – оприлюднення правильних відповідей до завдань пробного ЗНО з української мови і літератури
30.03.2018 – оголошення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури
31.03.2018 – проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської мов
31.03-02.04.2018 – уведення учасниками відповідей до сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської мов»
02.04.2018 – оприлюднення правильних відповідей до завдань пробного зовнішнього незалежного оцінювання з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської мов
06.04.2018 – оголошення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання з біології, географії,історії України, математики, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської мов
Визначено пороговий бал «склав/не склав» з шести предметів
14 червня відбулося перше засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порога «склав/не склав». На засіданні визначено пороговий бал «склав/не склав» для тесту з української мови і літератури, математики, англійської, німецької, французької, іспанської мов.
Члени експертної комісії після обговорення ухвалили рішення встановити пороговий бал з української мови і літератури, що відповідає 24 тестовим балам, з математики – 11 тестових балів, з англійської, німецької, французької, іспанської мов – 14 тестових балів.
З української мови і літератури пороговий бал «склав/не склав» подолали 92 % учасників зовнішнього незалежного оцінювання від загальної кількості осіб, що взяли участь у тестуванні з цього предмета, з математики поріг «склав/не склав» подолали 84 % осіб, які взяли участь у зовнішньому оцінюванні, з англійської мови – 85 % учасників тестування з цього предмета, з німецької мови поріг подолали 77 % учасників тестування, з французької та іспанської мов поріг подолали 79 % і 78 % учасників тестування відповідно.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з цих предметів будуть розміщені на інформаційних сторінках15 червня. Також цього ж дня в розділі «Керівникам навчальних закладів» будуть розміщені відомості результатів державної підсумкової атестації, проведеної у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Звертаємо увагу, що учасники тестування поточного року зможуть ознайомитися зі скан-копіями своїх бланків відповідей. Бланки відповідей з української мови і літератури, математики, англійської, німецької, французької, іспанської мов будуть розміщені на інформаційних сторінкахучасників з 16 червня.
Відеозапис засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, під час якого було встановлено поріг «склав/не склав», можна переглянути на Освітньому порталі «Педагогічна преса».
Нагадаємо, що засідання експертних комісій зі встановлення порога «склав/не склав» з історії України, російської мови, біології відбудеться 16 червня, а з фізики, географії, хімії – 22 червня.
24 січня набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837-1710/29840 (далі – наказ).
Метою розроблення цього документа є забезпечення права на вищу освіту осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність, а також унормування питань їх участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах.
Цим наказом затверджено:
Перелік захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
Перелік особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання;
Форму первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання» (далі – форма № 086-3/о) та інструкцію щодо її заповнення;
Порядок видачі та обліку форми первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання».
Якщо особа, яка планує брати участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, потребує певної адаптації процедури тестування через наявне захворювання або патологічний стан, вона має:
1) звернутися до закладу охорони здоров’я за місцем медичного спостереження (замість неповнолітньої особи може звернутися один з її батьків або законних представників);
2) повідомити компетентній комісії відповідного закладу охорони здоров’я (лікарсько-консультативній комісії або медичній комісії з питань створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання) про особливі умови, створення яких потребує під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
3) отримати протягом семи днів із дня звернення, але не пізніше завершення строку реєстрації осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, форму № 086-3/о, де зазначено інформацію щодо необхідності створення особливих (спеціальних) умов, установлених компетентною комісією з урахуванням особливостей стану здоров’я заявника;
4) під час реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні вказати на необхідність створення особливих (спеціальних) умов, зазначити номер і дату виданої органом або закладом охорони здоров’я форми 086-3/о, а також подати її разом з іншими реєстраційними документами.
Спеціальні умови, зазначені в Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання, гарантовано забезпечуються регіональними центрами оцінювання якості освіти. Можливість створення інших умов залежить від матеріально-технічних можливостей пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання та особливостей технології тестування і розглядається регламентними комісіями при регіональних центрах оцінювання якості освіти.
Звертаємо увагу, що висновок про необхідність надання додаткового часу для виконання сертифікаційної роботи можуть отримати лише особи з інвалідністю. Можливість виконувати завдання сертифікаційної роботи у зошитах, текст яких надруковано збільшеним шрифтом, особи з порушеннями зору отримають лише під час додаткової сесії.
Адаптація процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб з порушеннями зору, які використовували в процесі навчання шрифт Брайля, здійснюватиметься під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання, починаючи з 2019 року.
Водночас зазначаємо, що особи, яким відмовлено в реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов, мають право брати участь в конкурсному відборі за результатами вступних іспитів (екзаменів), що проводяться у вищих навчальних закладах, у разі подання до приймальної комісії вищого навчального закладу копії форми № 086-3/о, завіреної підписом секретаря регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти і печаткою регіонального центру оцінювання якості освіти, та відповідного витягу із протоколу засідання регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти.
Особи, які за станом здоров’я можуть виконувати сертифікаційну роботу на загальних засадах та не потребують створення особливих умов у пункті проведення зовнішнього незалежного оцінювання, не подають форму № 086-3/о під час реєстрації для участі в зовнішньому незалежного оцінюванні.
Наказом також визначено перелік документів, які можуть підтверджувати факт захворювання або наявність патологічного стану, через які особа не змогла взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні.
У зв’язку з уведенням в дію цього наказу втратив чинність наказ Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2008 року № 124/95 «Про затвердження Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07 березня 2008 року за № 189/14880.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання – це добровільне тестування осіб, що мають намір вступати до вищих навчальних закладів.
Мета пробного ЗНО – ознайомлення з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Реєстрація на пробне незалежне оцінювання:
10 січня – 31 січня 2017 року.
Учасники реєструються самостійно. Для проходження пробного ЗНО у м. Києві, Київській, Черкаській та Чернігівській областях необхідно зареєструватися через веб-сайт Київського регіонального центру оцінювання якості освіти (www.kievtest.org.ua)
Ті, хто бажають пройти пробне ЗНО в інших регіонах України, мають зареєструватися через сайт відповідного регіонального центру.
Вартість участі у ПЗНО 2017 року з одного предмета – 129 грн.
У разі неявки учасника на пробне зовнішнє незалежне оцінюванняз будь-якої причини сплачені кошти не повертаються!
Перелік предметів і дати проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання:
01 квітня 2017 року
08 квітня 2017 року
українська мова і література
біологія, географія, історія України, математика, фізика, хімія, російська, англійська, німецька, французька, іспанська мови.
Увага! Кожен учасник зможе взяти участь лише у одному тестуванні у день проведення пробного ЗНО.
Важливі дати:
10 січня – 31 січня 2017 – реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання
До 07.02.2017 – здійснення оплати участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні
01.04.2017 – проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури
До 05.04.2017 – уведення учасниками відповідей до сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури»
06.04.2017 – оприлюднення правильних відповідей до завдань пробного ЗНО з української мови і літератури
08.04.2017 – проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, російської, англійської, німецької, французької, іспанської мов
08.04.2017 – оголошення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури
До 10.04.2017 – уведення учасниками відповідей до сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, російської мови, англійської, німецької, французької, іспанської мов»
11.04.2017 – оприлюднення правильних відповідей до завдань пробного зовнішнього незалежного оцінювання з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, російської мови, англійської, німецької, французької, іспанської мов
До 14.03.2017 – розміщення інформації про час і місце проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання
14.04.2017 – оголошення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, російської мови, англійської, німецької, французької, іспанської мов
До уваги учнів 11 класів та випускників минулих років!
Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького проводить у форматі зовнішнього незалежного оцінювання 2017 р. тестування з фізики. Тестування безоплатне.
Тестування буде проводитись у корпусі №3 Черкаського національного університету за адресою: м.Черкаси, бульвар Шевченка, 79.
Графік проведення тестувань
Предмет
Дата проведення
Час проведення тестування
Фізика
25 грудня 2016 р. (неділя)
11.00 – 14.00
Особам, які виявили бажання взяти участь у тестуванні, необхідно:
1. Зареєструватися на офіційному сайті Черкаського національного університету www.cdu.edu.ua (розділ «Ресурси» – АІС «Абітурієнт»). Особам, які реєструвалися раніше у АІС «Абітурієнт», реєструватися непотрібно (зайти у систему можна під своїм логіном та паролем).
2. Після реєстрації зайти у АІС «Абітурієнт» під своїм логіном та паролем і обрати предмет, з якого Ви бажаєте пройти тестування. Після цього Ви будете зареєстровані для проходження тестування. Реєстрація на тестування розпочинається8грудня і завершується 22 грудня.
3. З’явитися для проходження тестування не пізніше, ніж за 20 хвилин до його початку (тестування розпочинається об 11.00). При собі потрібно мати ручку з пастою чорного кольору.
Проїзд від залізничного вокзалу: маршрутним автобусом № 26, тролейбусом № 3 до зупинки "Університетська".
Проїзд від центрального автовокзалу маршрутними автобусами №№ 6, 26 до зупинки "Університетська".
Проїзд з центру міста: тролейбусами №№ 1, 7, маршрутними автобусами №№ 4, 11, 14, 31 до зупинки "Університетська"
Телефон: (0472) 56-56-04
До уваги учнів 11 класів та випускників минулих років!
Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького проводить у форматі зовнішнього незалежного оцінювання 2017 р. тестування з української мови і літератури. Тестування безоплатне.
Тестування буде проводитись у корпусі №3 Черкаського національного університету за адресою: м.Черкаси, бульвар Шевченка, 79.
Графік проведення тестувань
Предмет
Дата проведення
Час проведення тестування
Українська мова і література
18 грудня 2016 р. (неділя)
11.00 – 14.00
Особам, які виявили бажання взяти участь у тестуванні, необхідно:
1. Зареєструватися на офіційному сайті Черкаського національного університету www.cdu.edu.ua (розділ «Ресурси» – АІС «Абітурієнт»). Особам, які реєструвалися раніше у АІС «Абітурієнт», реєструватися непотрібно (зайти у систему можна під своїм логіном та паролем).
2. Після реєстрації зайти у АІС «Абітурієнт» під своїм логіном та паролем і обрати предмет, з якого Ви бажаєте пройти тестування. Після цього Ви будете зареєстровані для проходження тестування. Реєстрація на тестування розпочинається5грудня і завершується 15 грудня.
3. З’явитися для проходження тестування не пізніше, ніж за 20 хвилин до його початку (тестування розпочинається об 11.00). При собі потрібно мати ручку з пастою чорного кольору.
Проїзд від залізничного вокзалу: маршрутним автобусом № 26, тролейбусом № 3 до зупинки "Університетська".
Проїзд від центрального автовокзалу маршрутними автобусами №№ 6, 26 до зупинки "Університетська".
Проїзд з центру міста: тролейбусами №№ 1, 7, маршрутними автобусами №№ 4, 11, 14, 31 до зупинки "Університетська"
Телефон: (0472) 56-56-04
Особливості ЗНО і ДПА 2017 року: на що звернути увагу
Цьогорічні зміни в проведенні ДПА і ЗНО анонсували на прес-конференції Юрій Кононенко (директор департаменту загальної та середньої шкільної освіти) і Вадим Карандій (директор Українського центру оцінювання якості освіти). Юрій Кононенко прояснив особливості проведення ДПА, а Вадим Карандій – ЗНО. Проведення спільної конференції пояснюється тим, що 2017 року вперше ДПА проводиться повністю у форматі ЗНО і в межах сесії ЗНО.
Важливо: про ДПА
Як зауважив Юрій Кононенко, щодо ДПА залишається чинним «Положення про проведення ДПА» 2014 року. Але зміни будуть, і стосуватимуться вони в першу чергу 11-класників.
ДПА для школярів, що завершують початкову освіту, залишиться незмінним. Діти писатимуть контрольні роботи з української мови та математики, складатимуть літературне читання. За рішенням педради і за побажання батьків можна ввести складання мови нацменшини для шкіл з вивчанням такої мови. Щодо ДПА цього ступеня наголошується, що вона має трактуватися як перевірка рівня викладання, оцінки навчальних досягнень. Для дітей це будуть звичні контрольні роботи. Проводитимуть атестацію з 15 травня.
ДПА для 9-класників теж залишиться без змін. Обов’язковими для складання є українська мова та математика, ще 1 предмет обирає педрада: українська література, іноземна мова, зарубіжна література, правознавство, історія України, всесвітня історія, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова нацменшини, інтегрований курс літератури. Проводитимуть атестацію з 1 червня.
ДПА для 11-класників відбудеться у форматі ЗНО. Складатимуть 3 предмети: обов’язково українську мову, на вибір історію України або математику, ще 1 предмет на вибір з: біологія, хімія, фізика, географія, а також англійська, французька, німецька, іспанська, російська мови. Почнеться сесія ДПА і ЗНО 23 травня з іспиту з української мови та літератури. Увага: іноземна мова, на відміну від попереднього року, не обов’язкова для складання, це лише один предмет із переліку на вибір. Увага: якщо випускнику потрібно скласти і математику, і історію України, він обирає один із цих предметів 2¬ м, а один – 3 м у складанні.
Всі тести розроблені за програмою рівня «стандарт». Українську мову складатимуть як ЗНО з української мови та літератури, але для визначення оцінки ДПА врахують тільки відповіді з української мови та власне висловлення. Іноземна мова, математика та історія України теж розділені таким чином: для врахування ДПА обирають тільки частину запитань, вони позначені в тестовому зошиті. Приміром, щодо історії України знадобляться тільки відповіді з періоду XX-XXI ст. У ДПА з решти предметів враховуватимуть цілісний тест.
Важливо: про ЗНО
Вадим Карандій повідомив, що за попередніми розрахунками ЗНО 2017 року складатимуть 270 тис. осіб, які напишуть 950 тис. тестів.
Як і 2016 року, на ЗНО винесено 12 предметів, скласти можна 4 з них, для вступу до вищого навчального закладу обов’язково слід скласти українську мову та літературу. Увага: для ДПА достатньо лише відповідей з української мови, але їх недостатньо, якщо випускник планує далі вчитися у виші, то для ЗНО потрібні відповіді з мови та літератури
ЗНО з іноземних мов, крім англійської, складатимуть в один день. 2016 року лише двоє осіб мали потребу складати ЗНО з різних іноземних мов. Ті, в кого є така потреба 2017 року, зможуть скласти одну іноземну в основну сесію ЗНО, а другу – в додаткову сесію.
Терміни завершення навчального року і проведення випускних вечорів залежатимуть від оголошення результатів ЗНО. Ті результати, що зараховують і як ДПА, мають бути внесені в атестати. УЦОЯО оголосить результати орієнтовно 15-23 червня. Вони будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників на сайті УЦОЯО, результати ДПА надішлють до шкіл в електронному вигляді.
Реєстрація для участі в ЗНО відбудеться традиційно в електронному вигляді, випускників цього року мають зареєструвати у їхніх школах.
Програми, за якими складатимуть ЗНО, викладені на сайті УЦОЯО. З минулого року внесено зміни в українську мову та літературу, історію України, математику, біологію, географію, фізику, хімію, російську мову. Дію нових програм з іноземних мов призупинено на рік, щоб провести додаткові дослідження і апробацію ЗНО за цими програмами. До кінця жовтня на сайті мають з’явитися і характеристики кваліфікаційних робіт, за якими складатимуть іспити.
Можна пройти пробне тестування, воно відбудеться 1 та 8 квітня 2017 року. Реєструватися на пробне ЗНО треба в січні, участь в одному оплачуватиметься приблизно в 120 грн.
15 липня почнеться вступна кампанія. 2016 року часом зависала Єдина електронна база з питань освіти, оскільки час на завантаження всіх документів і оформлення заявок був обмежений, система перевантажувалася. Зараз розробляють алгоритм, за яким вступник заздалегідь зможе створити особистий кабінет і вносити в нього всі документи, коли вони з’являтимуться. Умови прийому до вищих навчальних закладів 2017 року оформлені в проекті, з яким працює робоча група.