Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
 

Відділ освіти, охорони здоров’я, культури, спорту Звенигородської РДА

 

РК Профспілки працівників освіти і науки

«Тато, мама і я – дружна спортивна сім’я - 2018»

Непривітна холодна березнева погода заздрила в той день сонячному настрою, яскравим емоціям та теплим обіймам учасників свята «Тато, мама і я – дружна спортивна сім’я», яке відбулося суботнього ранку в спортивній залі Звенигородської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів – спортивного ліцею. 

На Звенигородщині такий захід з ініціативи райкому Профспілки працівників освіти і науки України став доброю традицією і потішив освітянські родини 31 раз! І щоразу можливість побувати на такому азартному, креативному та веселому святі перевершує всі сподівання! Настільки це було зворушливо, приємно, цікаво і святково – що словами просто не передати!

Організатор свята голова районної Профспілки освітян Майя Олександрівна Бойко привітала команди з успішним стартом, представила усіх учасників змагань, познайомила з суддівською колегією, представила почесних гостей. Підбадьорив присутніх своїм виступом Микола Іванович Костогриз, ветеран педагогічної праці та спортивного руху на Черкащини.

Щире поетичне вітання учасникам свята подарували вихованці Звенигородського центру дитячої та юнацької творчості. 

Свято родинного відпочинку було насичене різноманітними спортивними естафетами, які чергувалися з конкурсами на влучність, швидкість та спритність як для батьків, так і для дітей з урахуванням їхніх вікових можливостей. Завдячуючи професіоналізму та злагодженості суддівської бригади, яку очолив  Пелипенко М.М. і до якої увійшли Барабаш С.К., Власюк Р.В., Мошенець О.Д., Ткаченко Р.С., Демченко А.М. змагання пройшли організовано, оперативно й цікаво. Досвідчені тренери спрямовували учасників у потрібне русло, давали слушні поради. А щасливі уболівальники не шкодували шалених оплесків, заохочувальних вигуків та шквалу дзвінкого сміху!

Запальні старти для сімейних команд, яких було 14, стали шансом не тільки випробувати себе на спортивній арені, а й можливістю активно та змістовно провести час, а ще подарували здоров’я, енергію, піднесення, наснагу як батькам, так і малечі. Особистий приклад батьків – найкращий помічник у духовному та фізичному вихованні дітей. Адже, дружньо змагаючись однією командою, сім’я міцніє і гартується, здобуває досвіду злагоджених дій та міркувань, взаєморозуміння та підтримки, прояву уваги та любові. А соціальна сім’я  Голосій-Качапкіна, яка об’єднала свої зусилля на час змагань,  отримала хороший досвід спільної боротьби, дружніх стосунків, вміння співпереживати та досягати поставленої мети.

У спортивних естафетах найспритнішими виявилися сім’ї Смотрун із ЦДЮТ, Астахових із Шевченківської школи-інтернату, Коваль з Попівського НВК, вони також були й найкращими стрибунами. Неперевершеними баскетболістами стали сім’ї Король із Стецівського НВК, Смотрун та Астахових. Найточнішими у метанні дротиків серед чоловіків проявили себе Паладій Олександр Васильович, Мазур Геннадій Миколайович, Марущак Віталій Михайлович,  Некречий Тарас Леонідович,  Король Роман Анатолійович, Астахов Юрій Миколайович, серед жінок: Бойко Наталія Леонідівна, Паладій Катерина Іванівна, Олійниченко Любов Сергіївна, Ткаченко Наталія Валеріївна, Некреча Олена Олексіївна, Ялинська Тетяна Савеліївна. В індивідуальних конкурсах серед дітей попереду усіх виявилися Смотрун Михайло, Мазур Олександр, Олійниченко Віра, Клименко Аня, Король Євгеній, Некречий Марк. У завершальній естафеті найдружнішими  визнано сім’ї Смотрун, Коваленко з відділу освіти, Бойко-Мазур зі школи №2, Астахових, Король, Ткаченко зі спортивного ліцею.

В результаті змагань члени журі озвучили підсумки.

Серед родин з дітьми молодшої віковій категорії віком від 4 до 8 років

І місце посіла сім’я Смотрун із Звенигородського ЦДЮТ;

ІІ місце – Бойко-Мазур із Звенигородської ЗОШ №2;

ІІІ місце – Паладій із Звенигородського спортивного ліцею.

Серед родин з дітьми старшої вікової категорії віком від 8 до 12 років

І місце посіла сім’я Астахових із Шевченківської школи – інтернату;

ІІ місце – Король із Стецівського НВК;

ІІІ місце – Ялинських із Звенигородського ДНЗ №4 «Берізка».

         Завдячуючи спонсорам , а саме відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, первинним профспілковим організаціям закладів та установ освіти,  переможці та учасники отримали грамоти, подарунки, а діти – солодощі. Дітям із соціальних сімей вручено щедрі подарунки від постійного спонсора свята – приватного підприємця Наталії Гуртовенко.  Особливими подарунками було відзначено наймолодших  4-річних учасників спортивного свята Мазура Олександра та Коваленка Артема.

Щира вдячність організаторам та спонсорам заходу за добрі справи, пропаганду здорового способу життя. Найпалкіші вітання переможцям, усім учасникам, хто отримав заряд бадьорості, набрався сил та позитивної енергії, відчув любов рідних та підтримку усіх присутніх!

Свято вдалося на славу! Дай Бог усім міцного здоров’я, життєвого гарту, гідних перемог, світлої радості у мирному світі любові і добра!

За співпрацю оргкомітет з підготовки і проведення свята дякує адміністраціям Звенигородського спортивного ліцею, ЦДЮТ. Райком Профспілки працівників освіти і науки України не залишає надії на те, що свято «Тато, мама, я – дружна спортивна сім’я» вийде за межі однієї галузі, та пропонує іншим галузевим Профспілкам та громадським організаціям приєднатися до підготовки та проведення свята на наступний рік і взяти в ньому участь, це й буде найкращою практичною дією щодо пропаганди здорового способу життя у родинах.

                                                    

Ткаченко Г.В., член комісії з питань культурно-масової та спортивно-оздоровчої роботи райкому Профспілки працівників освіти і науки України.

 


Профспілці працівників освіти і науки України Звенигородщини – 60

За 60 років діяльності Профспілка освітян Звенигородщини пройшла славну путь. Минулі роки були для районної організації роками становлення, зміцнення, єдності, зростання авторитету і впливу на всі сфери життя галузі, роками набуття досвіду, започаткування, утвердження та оновлення традицій.
Основна робота райкому Профспілки в усі часи базувалася на зміцненні організаційної і фінансової єдності Профспілки, соціальному партнерстві з органами управління освіти, владних структур всіх рівнів, координації зусиль профорганізацій у захисті соціально-економічних прав та духовних інтересів членів Профспілки, у своєчасній інформованості та навчанні профспілкового активу, наданні практичної, методичної та правової допомоги  профспілчанам.
Звенигородський райком Профспілки працівників освіти і науки України об’єднує 63 первинні профспілкові організації, в якій нараховується 1853 працюючих членів Профспілки та 692 непрацюючих пенсіонера. 
Щодо історії створення Звенигородського районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України достеменно відомо, що у березні 1944 року, після звільнення території району від німецько-фашистських окупантів, розпочав свою діяльність відділ освіти. При ньому було створено і райком Профспілки, який діяв до 1970 року на громадських засадах. Починаючи з 1970 року районний комітет Профспілки діє як звільнений орган управління Профспілкою працівників освіти. Документальне підтвердження діяльності районного комітету Профспілки є у наявності починаючи з 1954 року.
Звенигородський районний комітет Профспілки працівників освіти і науки України очолювали :Бугайова Галина Автономівна (1954-1960 роки), яка була делегатом І обласної профспілкової конференції працівників початкової та середньої школи 12 лютого 1954 року; Дробот Ганна Костянтинівна (1960-1967 роки);Мірошниченко Ольга Данилівна (1967-1985 роки), відмінник народної освіти України, нагороджена Почесною грамотою президії Всесоюзної Ради професійних спілок;Чорновіл Діана Олександрівна (1985-2003 роки), Заслужений працівник освіти , перша у районі нагороджена знаком Федерації профспілок України «Профспілкова відзнака», переможець обласного конкурсу «Жінка року Черкащини - 2000» в номінації «Жінка-неформальний лідер», на сьогодні голова юридичного консультпункту при райкомі Профспілки;З 2003 по даний час очолює Бойко Майя Олександрівна, відмінник освіти України,  нагороджена знаком Федерації профспілок України «Профспілкова відзнака», Дипломом лауреата премії імені Народного  учителя О.А. Захаренка. 
Протягом 60 років Звенигородський райком Профспілки використовував різні форми роботи, одні – удосконалювалися та ставали традиційними, інші залишилися в історії.
Так з 1995 по 2000 рік була запроваджена така форма допомоги членам Профспілки як надання безпроцентної позики з коштів профбюджету на особливі потреби, а саме : газифікацію будинків, оплату за навчання, лікування, така позика  мала бути погашеною протягом року. Щороку надавалося 10 позик.
За рішенням Пленуму райкому Профспілки з 1990 по 1995 рік у районі діяв учительський кооператив індивідуальних забудовників «Освіта». Під забудову місцевою владою було виділено 1,5 га землі для нової вулиці, яку згодом назвали Освітянська. Одинадцяти освітянам було виділено по 10 соток землі для ведення житлового будівництва. Слід зазначити, що на той час держава відшкодовувала індивідуальним забудовникам 20% коштів, затрачених на придбання будівельних матеріалів та надавала безвідсоткові кредити забудовникам.
З 1971 до 1990 року в районі діяла база відпочинку «Освітянка» в с.Хлипнівка на березі річки Гнилий Тікич, на якій одночасно могли оздоровитись 16 освітян та членів їх сімей.
З 1975 про 2000 рік в районі діяв хор працівників освіти, який налічував понад 50 осіб. У ці роки хор був незмінним учасником усіх районних свят та заходів, районних та обласних фестивалів самодіяльної народної творчості. За кошти профбюджету утримувалися художній керівник Курінний Микола Федорович та акомпаніатор Погорілий Сергій Вікторович. З метою пропагування хорового мистецтва, української пісні та відзначення учасників хору було організовано поїздки хористів до Польщі, Молдови, Чернівців, Одеси, Скадовську, Ялти.
З 2003 року по 2011 рік щорічно проводився районний конкурс на кращий інформаційний стенд профспілкового комітету. На сьогодні кожна профспілкова організація має профспілковий куточок  у якому розміщено сучасний стаціонарний стенд із такими рубриками : «Актив», «План роботи», «Профком інформує», «Юридичний порадник», «Цікаве і корисне» або «Радимо прочитати», «Зразки документів», «Вітаємо» тощо та підшивки газет «Голос Профспілки», «Профспілкові вісті». 
У Тарасівській школі з 1992 по 2010 рік працював театр малої форми «Майбутнього творці», очолюваний Недоступ Раїсою Василівною, на той час вчителем, головою профкому школи. Головним завданням театру була пропаганда профспілкового руху. Тематика програм різноманітна: знаменні події в житті держави, учительські проблеми, жіночий рух. Театр малої форми представляв свої погляди на сучасне профспілкове життя у Львові, Києві на зустрічах з активістами профспілкового руху, приймав делегацію Профспілки школи № 296 м. Києва. ТМФ – неодноразовий переможець районних фестивалів самодіяльної творчості освітян “Душі криниця”, учасник числених свят села, району. За допомогою районної державної адміністрації та районної ради  з ініціативи профспілкового комітету закладу в  школі створенно музей О.А. Кошиця, який  включено до туристичного маршруту «Золота підкова Черкащини». Члени Профспілки співпрацюють з райдержадміністрацією та районною радою, письменником Михайлом Головащенком по питанню відродження культурної спадщини О. А. Кошиця, присвоєння школі імені видатного земляка.
Форми роботи профспілчан Звенигородщини постійно оновлюються. На сьогодні серед таких: конкурс “Колективний договір, як основна форма захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів освітян;огляд-конкурс стану умов і охорони праці в закладах освіти;конкурс на кращу профспілкову організацію;конкурс на кращого лідера-жінку;районний  конкурс на кращий профспілковий куточок; районний конкурс на кращу кімнату психологічного розвантаження, побутову кімнату.
Так поліпшенню якості колективних договорів у значній мірі сприяв Всеукраїнський конкурс «Колективний договір, як основна форма захисту трудових і соціально-економічних прав та інтересів освітян». Переможцями районного туру названого конкурсу починаючи з 2004 року були колективи:
Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка, Стецівського НВК – МАНМ, Моринського НВК  Звенигородської ЗОШ І-ІІ ступенів №5, Звенигородського ДНЗ №4 «Берізка», Шевченківського НВК. 
А колектив Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів  у 2008 році посів призове  місце у Всеукраїнському турі конкурсу  та відзначений Дипломом ІІІ ступеня та премією. Колектив Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю  у 2009 році виборов І місце в обласному турі конкурсу на кращий колективний договір.
З 2005 року навчальні заклади беруть участь у Всеукраїнському громадському конкурсі стану умов і охорони праці.
  На обласному рівні серед переможців колективи: Центру дитячої та юнацької творчості, Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату та Ватутінського ПТУ №2; на районному - Звенигородських ДНЗ №4 «Берізка», ДНЗ №8 «Журавлик», Звенигородських шкіл №5, ім. Т. Шевченка, ДЮСШ, Козацької та Неморозької шкіл, Стецівського НВК. 
З метою підвищення ролі первинних профспілкових організацій у захисті трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників освіти, необхідності зростання їхнього авторитету у суспільному житті, Федерацією профспілок України проводяться конкурси на кращу профспілкову організацію та кращу жінку – лідера профспілкової організації. Переможцями названих конкурсів на Всеукраїнському рівні було визнано: Пікулу Тамару Василівну, голову профкому Неморозької ЗОШ І-ІІ ступенів (2006 рік), Недоступ Раїсу Василівну, голову профкому Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (2008 рік), на обласному рівні первинні профспілкові організації: Звенигородського ДНЗ №3 «Малятко», голова профкому Тарабцева Алла Євгеніївна, Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3(2009 рік), голова профкому Кріпак  Антоніна Миколаївна, Ризинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, голова профкому Ткачук Ганна Олексіївна, Хлипнівської ЗОШ І-ІІ ступенів, голова профкому та голова ревізійної комісії районної організації Профспілки Бевз Валентина Петрівна,  Звенигородської ЗОШ №5, голова профкому Шевейко Тетяна Олексіївна, Козацької ЗОШ І-ІІІ, голова профкому Лисенко Майя Миколаївна, Ватутінської ЗОШ №2, голова профкому Компанієць Тетяна Віталіївна, Ватутінського ПТУ №2, голова профкому Тарнавська Людмила Петрівна; на районному рівні профспілкові організації:  Кобиляцького НВК, голова профкому Чередниченко Любов Михайлівна, Звенигородського ДНЗ №8 «Журавлик», голова профкому Скрипник Лариса Геннадіївна, Моринського НВК, голова профкому Тютюнник Юлія Анатоліївна.
Районний комітет Профспілки з початку свого існування велику увагу приділяв навчанню профспілкового активу. На сьогодні серед арсеналу форм семінари-практикуми, творчі портрети профспілкових активістів або організацій, тематичні семінари-наради, круглі столи із запрошенням працівників обкому Профспілки, юстиції, управління праці та соціального захисту населення,  центру зайнятості, пенсійного Фонду, фонду соціального страхування з ТВП тощо.
У розвиток профспілкового руху на Звенигородщині вагомий доробок внесено профспілчанами, які своєю активною життєвою позицією, професіоналізмом, наповнювали профспілкову діяльність новим змістом, доводили безперечність мотивації перебування в Профспілці. Серед таких :
Шевчук Анатолій Григорович, ветеран педагогічної праці, колишній директор Юрківської школи, член районної ради ветеранів-освітян, наставник молоді ;
Костенко Раїса Михайлівна, ветеран педагогічної праці,  колишня завідуюча Ватутінського ДНЗ №10, наставник молоді;
Іванченко Микола Олексійович, ветеран педагогічної праці,  колишній завідуючий РМК відділу освіти Звенигородської РДА, багато років був активним членом президії райкому Профспілки, наставник молоді;
Самардак Раїса Іванівна, заступник директора Звенигородської ДЮСШ, на протязі багатьох десятків років незмінний суддя всіх спортивних заходів;
Бутар Валентина Василівна, колишній учитель та голова профкому  Ватутінської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, все своє життя присвятила пропаганді здорового способу життя;
 Савченко Анатолій Олексійович, ветеран педагогічної праці,  колишній директор Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів,згодом учитель Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, автор численних поетичних та прозових збірок, у своїй творчості оспівує та уславлює надзвичайно рідний йому Шевченків край, пробуджує та стверджує патріотичні почуття, любов до краю, де він народився та живе, наставник молоді;
Терещенко Микола Степанович, колишній директор Пединівської ЗОШ І-ІІ ступенів, ветеран педагогічної праці, має талант художника, малює численні пейзажі рідного краю, влаштовує персональні виставки своїх картин, прищеплює оточуючим любов до прекрасного, наставник молоді;
Пакош Тетяна Панасівна, директор Звенигородської ЗОШ І-ІІ ступенів №5, багато років була активним членом президії райкому Профспілки, наставник молоді;
Погребняк Галина Марківна, учитель, колишній голова профкому Озірянської ЗОШ І-ІІ ступенів, багато років була активним членом президії райкому Профспілки, наставник молоді;
Кріпак Антоніна Миколаївна, ветеран педагогічної праці,  колишній учитель, голова профкому Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3, наставник молоді;
Лисенко Микола Павлович, ветеран педагогічної праці,  колишній спеціаліст з охорони праці Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, на протязі багатьох років очолював комісію з питань охорони праці та техніки безпеки райкому Профспілки, дбав про створення належних та безпечних умов праці в закладах освіти, нині наставник молоді;
Колісник Галина Панасівна, відмінник освіти України, ветеран педагогічної праці Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка, член президії райкому Профспілки, голова районної організації ветеранів педагогічної праці;
Вольська Валентина Михайлівна, ветеран педагогічної праці, колишній заступник директора з виховної роботи Ватутінської школи №6, нині голова Ватутінської міської організації ветеранів педагогічної праці.
З 2007  року в обласному комітеті Профспілки започатковано Диплом лауреата премії імені Народного учителя Олександра Антоновича Захаренка.
В районній організації таким дипломом нагороджено 17 осіб, а саме :
- Іванченко Ольгу Йосипівну, учителя Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка;
- Савченка Анатолія Олексійовича, учителя Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, нині ветерана педагогічної праці;
- Іванченка Миколу Олексійовича, колишнього завідувача районним методичним кабінетом відділу освіти Звенигородської райдержадміністрації, нині ветерана педагогічної праці;
- Сидоренка Петра Михайловича, колишнього директора Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів, нині ветерана педагогічної праці;
- Коваль Наталію Вікторівну, методиста районного методичного кабінету відділу освіти Звенигородської райдержадміністрації;
- Терещенко Ліну Денисівну, заслуженого працівника освіти, директора Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю;
- Білозерську Любов Михайлівну, колишнього  директора Стецівського НВК – МАНМ;
- Бойко Майю Олександрівну, голову Звенигородського райкому Профспілки працівників освіти і науки України;
- Скрипник Галину Леонідівну, заступника директора Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю;
- Шаповал Ніну Степанівну, учителя Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка;
- Горшкодер Людмилу Василівну, учителя Звенигородської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №5;
- Лаврінченко Людмилу Анатоліївну, учителя Звенигородської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №5;
- Босенко Людмилу Василівну, учителя Неморозької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;
- Коваленка Сергія Олексійовича, директора Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
- Точинюк Людмилу Петрівну, начальника відділу освіти Ватутінської міської ради;
- Заболотнєву Антоніну Яківну, завідуючу методкабінетом відділу освіти Ватутінської міської ради;
- Кущенка Сергія Васильовича, учителя Ватутінської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.
А Олійник Ларису Вадимівну, учителя образотворчого мистецтва Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю  у 2011 році відзначено премією О.А.Захаренка Черкаської обласної державної адміністрації;
Поряд із вирішенням соціальних проблем, райком Профспілки в усі часи своєї діяльності здійснював заходи по розвитку фізичної культури і спорту, створенню груп «Здоров’я», створенню здорового морально-психологічного клімату в колективах, проведенню культурно-масової, екскурсійної  роботи серед освітян та організації їх дозвілля.
     На сьогодні стали традиційними і щорічно проводяться такі заходи:
спортивно-розважальне свято «Тато, мама, я – дружна спортивна сім’я» спартакіади освітян Звенигородщини  та м. Ватутіне;
фестиваль-конкурс самодіяльної творчості освітян «Душі криниця»;
виставки виробів декоративно-прикладного мистецтва та малюнків «Ваші руки золоті»;
вогники для ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці, працівників освіти;
               Профком Рижанівського навчально-виховного комплексу проводить пошукову роботу по вивченню історії рідного краю. З його ініціативи в закладі створено краєзнавчий музей, відтворюється історія НВК. Результати пошукової діяльності місцеві краєзнавці періодично висвітлюють у районній газеті “Шевченків край”. Очолює цю роботу Поліщук Сергій Якович, вчитель, голова профкому. 
        Заслуговують на увагу і такі форми роботи як клуб “Надвечір’я”, створений для пенсіонерів, ветеранів педагогічної праці на базі Ватутінської школи №2, клуб молодої сім’ї в Ризинській школі, очолюваний Ткачук Ганною Олексіївною, головою профкому. Ці форми роботи сприяють створенню здорового морально-психологічного мікроклімату в колективах та дають змогу організувати змістовне сімейне дозвілля освітянських родин.
         Для ознайомлення з культурною спадщиною країни профкоми закладів освіти широко використовують екскурсії, творчі зустрічі, обмін досвідом, вивчення та відтворення українських національних традицій, відродження ремесел. Багатий досвід з цих питань накопичено в профспілкових організаціях Шевченківської спеціалізованої  школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю ( поїздки на концерти, вистави у Київський оперний, Черкаський драматичний театри, Уманську “Софіївку”, творчі зустрічі з колективами ВУЗів Черкащини тощо), Стецівського НВК (вивчення та відтворення народних традицій з допомогою фольклорного колективу “Співуча левада” та організації роботи Малої академії народних мистецтв, творчі стосунки із закладами освіти Черкащини, обмін досвідом, активну участь в районних та обласних заходах, конкурсах, концертах, виставках тощо). 
Цілеспрямовану наполегливу роботу по відродженню духовності разом з колективами проводять:
Білозерська Любов Михайлівна, ветеран педагогічної праці, єдиний у районі Заслужений учитель України, колишній директор Стецівського навчально-виховного комплексу-МАНМ. На базі закладу з 1988 року працює Мала академія народних мистецтв, фольклорний колектив “Співуча левада”, хор Родина безліч різноманітних відділень по відродженню народних ремесел, етнографічний музей, Шевченківська світлиця. До роботи в академії залучено батьків, старійшин села, майстрів-умільців, сільську громадськість;
- Терещенко Ліна Денисівна, заслужений працівник освіти, директор Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, яка вміло спрямовує роботу  колективу на активну і результативну участь в районних, обласних, Всеукраїнських заходах, конкурсах, концертах, виставках, змістовну роботу  по патріотичному, естетичному вихованню підростаючого покоління, сприяє створенню творчих колективів та забезпечує їх професійне зростання. У закладі створено ідеальні умови для розвитку творчо обдарованої молоді, для роботи  та навчання всіх учасників навчально-виховного процесу. За високі заслуги перед державою Ліну Денисівну нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. 
 Коваленко Сергій Олексійович, директор Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів, нагороджений Дипломом лауреата премії імені Народного  учителя О.А. Захаренка, член президій обласного та районного комітетів Профспілки працівників освіти і науки України спільно з профспілковим комітетом планомірно здійснють соціально- економічний захист прав та інтересів освітян. У школі  створено систему роботи по збереженню, відтворенню, пропагуванню українських національних традицій, розвитку духовності, відродженню українського козацтва, вивченню історії рідного краю, впровадженню у практику роботи досвіду Народного Учителя О.А. Захаренка щодо формування в учнів загальнолюдських цінностей. 
Колективи названих закладів щедро діляться набутим досвідом з колегами закладів освіти району, області, творчо співпрацюють із вищими навчальними закладами Черкащини.
Зміст профспілкової роботи на Звенигородщині, її результативність та ефективність в питаннях захисту соціально-економічних прав та  інтересів членів Профспілки, задоволення духовних потреб залежить від профспілкових активістів, більшість з яких мають великий досвід як педагогічної, так і профспілкової роботи, та з почуттям особистої відповідальності вирішують складні питання, які ставить перед ними сьогодення. 
Тож, шановні колеги- освітяни! Сердечно вітаю вас з ювілеєм - 60-річчям галузевої Профспілки!
Й щиро бажаю:
Незалежно від подій будьте сповнені надій,
Вдосконалюйтесь, творить, вірте в краще і любить,
Оптимізму вам,  добра і натхнення джерела!

М.Бойко, голова райкому Профспілки працівників освіти і науки України.

А наша матінка-земля,
Багата й щедра на таланти
     Моринці… Красиве, мальовниче село на Черкащині. Звідси пішли у світ добре відомі, талановиті митці: художники І.Кулик, М.Лихошва, поетеси В.Кузьменко, Г.Овсієнко, літературознавець    Кириченко, Герой Радянського Союзу Г.Д.Попович, сталевар Герой Соціалістичної праці М.С.Гонда, Член  національної спілки письменників України А.Самойленко, Шевченкознавець і краєзнавець О.А.Відоменко, Заслужений артист України П.І.Ковбасенко.
    Наближається  знаменна дата: 200 років з того дня коли наша Моринська земля подарувала світові Великого Генія – Тараса  Григоровича Шевченка.  До цієї дати і відбулось незвичайне свято, яке зібрало практично всіх жителів села. До будинку культури прийшли навіть ті люди, які  забули, коли востаннє відвідували його.
    А зібрала на це свято жителька села Слива Валентина Василівна.
40 років виповнилося з тих пір, «як в недалекім царстві, не в тридесятім государстві, а в неіснуючій  тепер державі жили-були не цар з царицею, а прості люди, без яких не було б сьогоднішнього свята. Жили вони проживали і добра наживали. І одного разу сталося диво: народилася в них дівчинка, та не проста, а ось яка…», і під звуки  фонограми крику дитини, що переходить у сміх демонструють фотографії дитячих і юнацьких років всіма любимої Сливи Валі – кому присвячено цей дивовижний вечір – 40 років на сцені ! ! ! 
   Маленька Валя мріяла стати артисткою, але збулася мрія батьків: вона стала хорошим спеціалістом, талановитим вчителем, мудрим педагогом.
   Але збулись мрії і Валі: вона стала хорошим педагогом і місцевою Моринською Артисткою!!!
   Під звуки музики та овації глядачів виходить на сцену Валентина Василівна і майстерно виконує  українські пісні.
   Наша героїня 33 найкращих роки віддала основній професії. Прийшла в Моринську середню школу працювати піонервожатою    1 вересня 1978 року. Займаючи цю посаду, створила ексклюзивний колектив - перший в районі загін барабанщиць. І відтоді вони неодноразові учасники сільських, районних парадів і свят. 
   У 1982 році створила учнівську агітаційну бригаду «Бригантина», яка відразу завоювала симпатію та повагу глядачів, і результат:  вони стали переможцями районного та обласного конкурсу агітаційних бригад. У цьому її підтримувала і всіляко допомагала тодішній директор школи Стогнієнко Лідія Маркелівна.
    Свою основну роботу Валентина Василівна поєднувала з навчанням у Черкаському педагогічному інституті, який закінчила у 1985 році, отримавши спеціальність вчителя російської мови та літератури.
    У тому ж році вона стає делегатом 12-го Всесвітнього фестивалю молоді та студентів у Москві.
   Можна позаздрити енергійності нашої героїні. Вона вміла і зараз уміє розраховувати час так, що встигає скрізь: і в школі, і вдома, приділяє багато уваги сім`ї, дітям, чоловікові, який її у всьому підтримує, і разом з нею і колись і тепер є учасником Моринського хору, що має звання Народного.
    Кохається в квітах, які ростуть скрізь: у дворі, на городі, під двором.
   Валентина Василівна бере активну участь у громадській роботі села: обиралась секретарем комсомольської організації села Моринці, була членом райкому комсомолу, неодноразово обиралась депутатом до сільської  та районної рад.
  Найважче було на початку 2000 року, коли вона поєднувала роботу вчителя, класного керівника, заступника директора з виховної роботи і виконувала обов`язки директора Моринської середньої школи,  і справилась!
   З червня 2000 року була затверджена на посаду директора Моринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Але ж ця енергійна жінка продовжує керувати шкільним драматичним гуртком та агітбригадою. Неодноразово стає переможцем щорічного районного фестивалю-конкурсу самодіяльної творчості працівників освіти «Душі криниця».
  Під час свята  багато було сказано про нашу героїню, зокрема  з вітаннями від відділу освіти та райкому Профспілки виступила голова районної організації Профспілки працівників освіти Бойко М.О. та вручила Валентині Василівні грамоту Черкаського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України  та подарунок.
    Сільський голова Кириченко Степан Степанович привітав ювілярку і вручив грамоту.
    Директор  Моринського НВК ім.Т.Г.Шевченка Колісник В.Г. та педагогічний колектив привітали свою колегу та виконали їй у подарунок пісню.
   Валентина Василівна любить говорити: « У мене було дві роботи – за одну отримувала зарплату, а в будинок культури ходила 6 разів на тиждень , де займалась улюбленою справою»
   Хто ж відкрив оцю Божу іскру таланту? Це її наставники -  Любов Іванівна та Анатолій Михайлович Стоколоси, які в той час 
( з початку 70-х) працювали в будинку культури. Поздоровити з цією датою з найкращими побажаннями і спогадами  приїхала з Черкас    ( де зараз проживає з чоловіком і до виходу на пенсію працювала художнім керівником палацу «Дружби народів») Любов Іванівна Стоколос.
   На свято приїхала і учасниця першої агітаційної бригади «Бригантина», учениця Валентини Василівни, нині заступник директора районного Будинку культури Любов Іванівна Кононенко з привітаннями та піснею в подарунок. Також Любов Іванівна вручила ювілярці грамоту відділу культури і туризму Звенигородської  районної державної адміністрації.
 
« Дорогенька наша Сливо!
Будь здорова і щаслива!
Хай душа твоя весніє,
У обіймах серце мліє,
І ще довго сад квітує
Стежку у життя дарує!»
   Такими словами привітав Валентину Василівну наш земляк – поет, автор багатьох збірок, член спілки письменників України Анатолій Самойленко.
   З найкращими побажаннями і вітаннями звернулись до Валентини Василівни - берегині української пісні, народних звичаїв, учасники фольклорного колективу будинку культури.
    Ювілярка – учасник драматичного колективу. Її  багатогранний талант пам`ятають по п`єсах Коломійця «Фараони», 
М. Старицького «Поки сонце зійде, роса очі виїсть»,  
І.Нечуя-Левицького   «Кайдашева сім`я».  
      І в цей вечір працівники будинку культури показали фрагмент п`єси М.Старицького «За двома зайцями», де роль Секлети Лимарихи зіграла Валентина Василівна. Зал був у захваті. 
    На протязі всього вечора лунали пісні у виконанні Валентини Василівни, зокрема «Чар - зілля», «Горлиця», «Я у тебе одна», «Листопад», «Рідня моя».
   На приспів пісні «Рідня моя» на сцену вийшли члени родини: син з невісткою, донька  і онуки.
    Син Олег та невістка Юля – музиканти, закінчили Канівське культосвітнє училище, і в даний час працюють у Каневі в будинку культури. Син вдався в свою маму: гарно співає, грає на всіх музичних інструментах, і глядачі в цьому переконались. В дуеті з дружиною подарували мамі «Букет из алих роз», невісточка виконала чарівну мелодію на сопілці.
   Особливо приємно і зворушливо було бачити внучку Анічку  
(10 років)   та внука Андрійка ( 5 років), вони бабусі подарували чудову пісню.
   Донька Вікторія подарувала мамі пісню «Горобина ніч».
  І на кінець вечора Валентина Василівна всім глядачам дякувала за увагу, за те, що всі так радо сприймали її талант, і подарувала ще одну пісню: «Желаю».
   Вся родина на сцені, глядачі встають, оплесками дякують, і хоч концерт тривав більше 3-х годин, вдячні глядачі – жителі села від найстаршого до найменшого не хотіли залишати зал.
    Спасибі за талант, спасибі за концерт, який для нас був ніби повітря, як сонце, як хліб на столі. 
      І ми ще раз переконались, що наша Моринська земля щедра на таланти.
     Велика подяка від глядачів учасникам і організаторам цього вечора: вчителю інформатики Кононенку Сергію Володимировичу за створення презентації, учителю образотворчого мистецтва Зоркіній Лілії Вікторівні за  оформлення залу.
    Спасибі працівникам будинку культури за  підготовку і проведення вечора, особливо художньому керівникові Відоменко Ларисі Василівні.
   Так тримати ! ! !

 

  

 

 


ФОТОКОЛАЖ. 60-РІЧЧю ОСВІТЯНСЬКОЇ ПРОФСПІЛКИ ЗВЕНИГОРОДЩИНИ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ. ПЕРЕГЛЯНУТИ

СПОРТИВНЕ СВЯТО "ТАТО, МАМА, Я - ДРУЖНА СПОРТИВНА СІМ"Я У ФОТОКАРТКАХ. ПЕРЕГЛЯНУТИ