Відділ освіти, охорони здоров’я, культури, спорту Звенигородської РДА

 

«З добрими людьми по чесній дорозі»

5 трав. 2015
Відбулася творча зустріч учнів Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату із заслуженим працівником культури України, почесним краєзнавцем, доктором філософії в галузі культурології, професором, лауреатом премій імені Вікентія Хвойки (археологія, 1993), імені Михайла Максимовича (краєзнавство, 1996), імені Порфирія Демуцького (етнокультура, 2006), імені Івана Нечуя-Левицького (мистецтвознавство, 2011) Мициком Вадимом Федоровичем

                                                                                                        Як у жнива,

                                                                        Кожен жнець зайняв свою постать,

                                                                            так і кожен із творців-патріотів

                                                        на Українській ниві плекає зерно Духу і Волі

 

      Такими словами розпочалася творча зустріч учнів Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату із  заслуженим працівником культури України, почесним краєзнавцем, доктором філософії в галузі культурології, професором, лауреатом премій імені Вікентія Хвойки (археологія, 1993), імені Михайла Максимовича (краєзнавство, 1996), імені Порфирія Демуцького (етнокультура, 2006), імені Івана Нечуя-Левицького (мистецтвознавство, 2011) Мициком Вадимом Федоровичем, який  створив Тальнівський музей історії хліборобства і 27 років був незмінним його директором та  видав понад двадцять книг краєзнавчої, культурологічної, етнографічної тематики.

       Вадим Федорович – великий патріот нашої держави  та у  спілкуванні проста, приємна, щира людина. У цьому міг переконатись кожен, хто завітав на нашу зустріч.

        Захоплюючою була розповідь Вадима Федоровича  про його рід. Гість зачитував уривки з власної книги «Мициківська левада», де йде мова про походження його роду, про життя та працю його предків.

        Юнаків та дівчат, які вже завтра готуються у доросле життя, цікавила не тільки інформація про творчі плани Вадима Федоровича, а і його бачення сьогоднішньої ситуації в країні, можливості реальних змін в суспільстві. З глибоким трепетом вслухалися в слова Вадима Федоровича, коли він презентував свою книгу «Родина на Майдані».

          Цікавим видався діалог  із залом. Учні запитували, а Вадим Федорович  залюбки давав цікаві відповіді. Без перебільшення, розмова вийшла цікавою та відкритою. Вадим Мицик дякував співрозмовникам за недитячі питання, наголошуючи, що майбутнє України за патріотично налаштованою молоддю, яка усвідомлює своє національне коріння.

          Краєзнавець подарував у шкільну бібліотеку свої збірки: «Родина на майдані», «З добрими людьми по чесній дорозі», «Мициківська левада» та  поетичну збірку «Діти Ора». Від неба до землі лине дух, який втілюється в мелодії праці, у сніп життя, у хліб-сіль творення. Про це й оповідують поетичні рядки автора. У них він прагне проникнути у творчу уяву предків, їхні святості і залюбленість у Світ білий та Божий. Для всіх, кому болить доля України, хто навіки зрісся душею із корінням свого родоводу, хто не забуває батьківського порогу, хто пишається історією своєї Батьківщини і відстоює її гідність і волю, хто бере наснагу для життя у вірі в Бога  і Вічному Слові – для них творив автор. А  найбільше вразило   всіх присутніх, що Вадим Федорович, незважаючи на роки,  виявився палким прихильником спорту. Він, спортсмен-легкоатлет, неодноразовий учасник і переможець легкоатлетичних змагань з бігу,  був учасником кількох чемпіонатів світу і Європи. Ніхто не залишився байдужим від  зустрічі, адже Вадим Федорович зміг прокласти місток цікавості до кожного слухача. 

        Швидко і непомітно минув час спілкування, а діти не поспішали розходитися. Учні довго пам’ятатимуть цю зустріч, адже таких непересічних особистостей,  як Вадим Федорович Мицик, світлих душею і серцем, залюблених в свою Україну, великомудрих своїм досвідом і роками,  справжнім спортсменом в поважному віці – просто неможливо забути. Тож попереду будуть нові зустрічі, нові подорожі у тисячолітню давнину рідної землі.

Н.М.Ільченко,

бібліотекар Шевченківської

спеціалізованої школи-інтернату