Щодо реалізації заходів, спрямованих на упередження негативного впливу інформаційної пропаганди
Міністерство освіти і науки звертає увагу на факти формального виконання резолюції Віце-прем’єр-міністра України від 11.08.2014 № 22553/15/1-14 щодо реалізації заходів, спрямованих на всебічну підтримку та розвиток української ідентичності, зменшення негативного впливу інформаційної пропаганди.
Так, до прикладу до Міністерства надійшло декілька звернень громадян щодо ситуації у Херсонському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І ступеня - спеціалізована школа II ступеня - колегіум № 51 імені Г.О. Потьомкіна», зокрема у частині змістового наповнення веб-сайту цього навчального закладу. Побіжний аналіз матеріалів зазначеного сайту дає підстави вважати, що керівник, педагогічний колектив навчального закладу та відповідні органи управління освітою не змогли повною мірою зорієнтуватися у ситуації, що склалася у державі, правильно розставити необхідні акценти щодо орієнтирів у виховній роботі та оцінки ролі окремих діячів минулого.
Суспільно-політична ситуація у країні обумовлює необхідність проведення послідовної та системної роботи з різними верствами населення, спрямованої на формування розуміння єдності й цілісності України, відчуття приналежності до України, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу.
Виховання учнівської та студентської молоді необхідно здійснювати на прикладі видатних постатей української, а не чужої, історії, що сприятиме консолідації українського суспільства, формуванню світоглядних позицій молоді, співзвучних потребам часу стабільності і злагоди в державі.
Зважаючи на те, що попередження фактів маніпулювання суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення недостовірної, неповної або неправдивої інформації, є важливою складовою виховання, та з метою підвищення ефективності виховної роботи у навчальних закладах, формування у молоді історичної пам’яті, відповідальності за долю країни та консолідації української політичної нації довкола ідеї державності, доручаємо організувати і провести аналіз оформлення приміщень та веб-сайтів навчальних закладів з метою виявлення та вилучення символів тоталітарного минулого.
Також належить вжити додаткових заходів щодо забезпечення належного рівня виховної роботи у навчальних закладах та посилити контроль за їх змістом, здійснювати постійний моніторинг сайтів навчальних закладів, забезпечити проведення систематичної просвітницької роботи, спрямованої на всебічну підтримку суверенітету та утвердження толерантних відносин у суспільстві.