Національно-патріотичне виховання в умовах сучасної школи
Враховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, все більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції. Отже, навчальний заклад має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу.
Отож 2 березня 2017 року на базі Звенигородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся районний семінар - практикум заступників директорів з виховної роботи на тему «Національно-патріотичне виховання в умовах сучасної школи».
Учасників семінару привітали начальник відділу освіти Кочерга Лариса Анатоліївна, директор школи Каюк Володимир Сергійович. Методист районного методичного кабінету Лисенко Наталія Анатоліївна ознайомила присутніх з планом роботи семінару, а у своєму виступі зазначила, що проблема патріотичного виховання є досить актуальною і формування патріотизму учнів вимагає від педагогів нових, нетрадиційних підходів до організації військово-патріотичного виховання.
В теоретичній частині семінару досвідом роботи школи з національно-патріотичного виховання ділилися заступник директора з виховної роботи Гнатенко Інна Григорівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Бойко Наталія Леонідівна. З використанням методу проектів у організації виховної роботи школи присутніх ознайомила педагог - організатор Гонтар Людмила Володимирівна.
В практичній частині семінару присутні мали змогу побачити візитку школи від учнів новоствореного козацького класу. Гості з великим задоволенням переглянули авторську виставу «Еволюція козацького духу», яку підготували та показали члени учнівського самоврядування разом з керівниками: Наталією Бойко, Людмилою Гонтар, Наталією Тітаренко, Тетяною Павленко. Всі разом з учасниками «прожили» розвиток України від козацької доби до сьогодення. Зі сцени лунали вірші та пісні, які пройняли душі та серця присутніх своєю щирістю та безмежною любов’ю до Вітчизни. На завершення виступу і з надією на те, що в Україні запанує мир, діти вручили сувеніри-подарунки учасникам семінару.
Підведення підсумків семінару відбулося за круглим столом, де кожен учасник мав змогу висловити свої враження від проведення семінару, зауваження та пропозиції щодо роботи організаторів семінару. Закінчився семінар вправою «добрих побажань», де прозвучали слова вдячності за роботу та побажання усім творчих злетів, наснаги в роботі і професійного зростання.
Наталія Лисенко, методист РМК