Розвиток творчих здібностей учнів
20 грудня 2016 року Звенигородська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка гостинно зустрічала учасників семінару - практикуму методичного об’єднання вчителів 4 класів Звенигородського району, який проведено у формі панорамного заняття передового педагогічного досвіду у «Веселковій школі» на тему «Розвиток творчих здібностей учнів на інтегрованих уроках у 4 класі».
До уваги педагогів було представлено методику впровадженню здоров’язберігаючих технологій у «Веселковій школі» по «Фольклотерапії» вчителів початкових класів Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка: Гонько З.М., Коваль С.О., Гайдамащук Г.В., Білявської Н.І., Олійник Л.В. та їх вихованців, які допомогли гостям поринути у світ пісні, танцю, казок, загадок, скоромовок, мирилок, потішок.
Присутні ознайомилися з досвідом роботи учителя – методиста Коваль Світлани Олексіївни «Розвиток творчих здібностей учнів на інтегрованих уроках у 4 класі», переглянули бінарний інтегрований відеоурок - мандрівку з розвитку зв’язного мовлення, літературного читання, природознавства, іноземної мови у 4 класі на тему «Зима - білосніжка».
З метою розвитку творчих здібностей та формування мовленнєвої компетентності учнів, учителі брали участь у майстер – класі учителя – методиста Коваль Світлани Олексіївни «Розвиток уяви і творчої фантазії учнів початкових класів» та «старшого вчителя» Гонько Зінаїди Михайлівни «Інноваційний метод «Шість капелюхів мислення».
Світ українських традицій нескінченно багатий. Звичаї, що дісталися нам у спадок і сьогодні є найдорожчою скарбницею духовної культури нашого народу. Степенко Юлія Михайлівна, заступник директора, Лисенко Володимир Іванович, учитель музичного мистецтва, Письменна Раїса Михайлівна, учитель 4 класу та її вихованці-четвертокласники, запросили гостей на виховний захід «Українські вечорниці». Діти проявили артистизм, вокальні та хорові здібності, талант та майстерність.
Красуцька Л.Л., методист райметодкабінету, звернула особливу увагу на організацію навчально-виховного процесу відповідно до оновлених програм у 4 класах, проведення позакласної роботи з учнями, підвищення фахового рівня вчителя та участь у методичних заходах, конкурсах, Інтернет заходах.
Під час проведення круглого столу присутні обговорили проведений захід, внесли пропозиції та виробили рекомендації.
Любов Красуцька, методист райметодкабінету
РЕКОМЕНДАЦІЇ
проведення семінару - практикуму методичного об’єднання вчителів 4 класів Звенигородського району, проведеного 20.12.2016 р. у Звенигородській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка
1. Навчально - виховний процес організувати на засадах компетентнісного підходу, реалізуючи міжпредметну інтеграцію та практичну спрямованість навчального предмету.
2. З метою ознайомлення з особливостями змісту та методикою викладання предметів за оновленими програмами, використовути навчальні матеріали, розміщені на соціальній он-лайн платформі EdEra (https://www.ed-era.com/).
3. Формувати і розвивати ключову здоров’язбережувальну компетенцію у молодших школярів.
4. Впроваджувати елементи передового педагогічного досвіду «Веселкової школи» педагогів Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка: Гонько З.М., Коваль С.О., Гайдамащук Г.В., Білявська Н.І., Олійник Л.В..
5. Розвивати творчі здібності, уяву, фантазію, формувати ключові, мовленнєву компетентності молодших школярів учнів на інтегрованих уроках у 4 класі та провести бінарний інтегрований урок - мандрівку у 4 класі, використовуючи ППД учителя – методиста Коваль Світлани Олексіївни.
6. Застосовувати інноваційний метод «Шість капелюхів мислення» з досвіду роботи «старшого вчителя» Гонько Зінаїди Михайлівни.
7. Формувати національно – патріотичне виховання, організовуючи проведення заходів під час уроків та позакласної роботи.
8. Постійно підвищувати фаховий рівень учителя, беручи участь у конкурсах, Інтернет заходах, методичній та позакласній роботі.