Відділ освіти, охорони здоров’я, культури, спорту Звенигородської РДА

 

Міжшкільні педагогічні гостини вчителів 4 класів Звенигородського району

17 бер. 2016
15 березня 2016 року відбулися міжшкільні педагогічні гостини по проблемі: «Формування соціальної та життєвої компетентностей у молодших школярів на уроках «Я у світі» у Звенигородській загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів №2, Рижанівському НВК І-ІІІ ступенів, Стецівському НВК І-ІІІ ступенів.

15 березня 2016 року відбулися міжшкільні педагогічні гостини по проблемі: «Формування соціальної та життєвої компетентностей у молодших школярів на уроках «Я у світі» у Звенигородській загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів №2, Рижанівському  НВК І-ІІІ ступенів, Стецівському  НВК І-ІІІ ступенів.

До Звенигородської загальноосвітніьої школи І - ІІІ ступенів №2 на гостини завітали вчителі четвертих класів шкіл міста, Гудзівського НВК, Озірянської та Неморозької ЗОШ. Бойко Наталія Леонідівна, заступник директора та Красуцька Л.Л., методист з початкової освіти, опрацювали з учасниками семінару освітню галузь «Я у світі» Державного стандарту початкової загальної освіти та методичний аспект проведення уроків «Я у світі», звертаючи увагу на формування соціальної та життєвої компетентностей у молодших школярів.

           Педагоги відвідали високоефективний відкритий урок з предмету «Я у світі» у 4 класі на тему «Культурна спадщина народу», проведений  учителем початкових класів Звенигородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Черненко Тетяною Валеріївною, ознайомилися з досвідом її роботи по проблемі  «Використання ігрових форм роботи та елементів народознавства в системі уроків початкових класів», досвідом роботи Ярошевич Руслани Володимирівни, учителя початкових класів Гусаківської ЗОШ І-ІІ ступенів, по проблемі «Розвиток творчих здібностей шляхом використання інноваційних технологій на уроках в початкових класах». Зацікавила присутніх виставка різних видів ляльок – мотанок, підготовлена Черненко Т. В. та Марущак Л.І., керівником гуртків ЦДЮТ.

З метою досягнення оптимальних умов психологічної сумісності колективу, збереження та зміцнення психологічного здоров’я учасників Хлівна Валентина Володимирівна, учитель Вільховецького НВК, провела тренінг-квест «Збереження психологічного здоров’я та створення здорового мікроклімату в колективі з використанням методів та прийомів арт-терапії». В ході тренінгу - квесту були проведені вправи: «Правила групи»; «Колаж»; «Жести»;  «Король та королева», «Розум, відчуття та тіло», «Дипломи»  та  використано сендплей  (піскова терапія) у  вправах «Вітання з піском» та «Відбитки наших рук».

         У Рижанівському  НВК І-ІІІ ступенів Мацюк Вадим Іванович, директор Рижанівського НВК, ознайомив учасників семінару з Ризинської, Чижівської, Попівської ЗОШ, Кобиляцького, Водяницького НВК з навчальним закладом, досягненнями учнів та педагогів початкових класів. Сайчук Лариса Володимирівна, завуч по виховній роботі,  презентувала навчальний заклад. Заступник директора, Галій Наталія Сергіївна представила досвід роботи вчителя 4 класу Коваль Світлани Володимирівни, яка провела відкритий урок з предмету «Я у світі » в 4 класі  на тему: «Культурна спадщина народу» з використанням мультимедійної презентації про розкопки  Великого Рижанівського кургану. Учителі початкових класів Лабунець Ю.В., Семенченко О.С., Поліщук В.А. та Коваль С.В. підготували виховний захід по національно-патріотичному вихованні молодших школярів на тему: «Ми з  України – козацького роду».

У Стецівському НВК І-ІІІ ступенів – МАНМ  представлено досвід роботи вчителя початкових класів Зуєнко Ольги Петрівни по проблемі «Формування читацьких навичок в учнів початкових класів». На відкритому уроці «Я у світі»  було використано ІКТ, вправи «Очікування», «Вільний мікрофон», роботу в групах та парах. Педагоги з Козацької, Стебненської, Юрківської ЗОШ та Княжицького НВК також відвідали музеї школи: «Етнографічний музей» та «Кобзарева світлиця»). Учителі та учні початкових класів провели майстер - класи з гурткової роботи МАНМ.

У Шевченківській спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради були присутні вчителі початкових класів Шевченківського НВК, Кулик Л.А., Пединівської ЗОШ, Кукла А.В., Хлипнівської ЗОШ, Ложнік А.В.. Актуальність теми заходу розкрила учитель 4 класу Шевченківської школи - інтернату - Кацевич Лілія Олександрівна, яка підготувала і провела на високому методичному рівні відкритий урок з предмету «Я у світі» на тему «Культурна спадщина народу». Для учасників семінару були проведені змістовні екскурсії до шкільної кімнати - музею «Світлиця Тараса Шевченка» та зали історії школи. Також до уваги гостей була запропонована виставка дитячих робіт, досвід роботи вчителів початкових класів.

Під час гостин у навчальних закладах керівники методичних об’єднань  учителів початкових класів обговорили з учителями проведення державної підсумкової атестації в 4 класах та організацію роботи з майбутніми першокласниками.

На засіданні «круглого столу» відбувся обмін досвідом з даної теми та схвалено методичні рекомендації.

                                                                            Красуцька Л.Л., методист