Відділ освіти, охорони здоров’я, культури, спорту Звенигородської РДА

 

ВЕСЕЛКОВА ШКОЛА

17 лист. 2015
17 листопада 2015 року у Звенигородській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів ім. Т. Шевченка відбулися зустрічі міських учителів 1 класів, вихователів груп продовженого дня, методистів та вихователів старших груп дошкільних навчальних закладів з метою забезпечення наступності між дошкільною освітою та початковою школою

Відомо, що діти від природи  допитливі та сповнені бажання вчитися.  А особливо молодші школярі, зі  властивою їм конкретно – образною уявою, пам’яттю, здібністю до критичного мислення, здатністю до фантазування, мають великі можливості для засвоєння матеріалу. І тільки творчий учитель може вчасно виявити і розвинути здібності дитини для  повноцінного виховання, навчання та розвитку, при цьому сприяючи збереженню її здоров’ю.

З метою творчого розвитку дитини, враховуючи здоров’язбережувальний принцип організації навчально – виховного процесу,  у 2014 році вчителі початкових класів Звенигородської спеціалізованої школи імені Тараса Шевченка Звенигородського району зробили новий крок до навчання, базований на співпраці вчителя та учня,  започаткували «Веселкову технологію», яка поєднує вдосконалені традиційні та новітні методики.

Враховуючи завдання, які стояли перед ними, вони започаткували нову модель початкової школи  –   «Веселкову школу», метою якої є створення  психолого – педагогічних та соціальних умов для всебічного розвитку творчого потенціалу дитини.

         17 листопада 2015 року у  Звенигородській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів ім. Т. Шевченка відбулися зустрічі міських учителів 1 класів, вихователів груп продовженого дня, методистів та вихователів старших груп дошкільних навчальних закладів з метою забезпечення наступності між дошкільною освітою та початковою школою, покращення навчально – виховного процесу під час уроків та в позаурочний час, впровадження здоров’язберігаючих технологій,  вдосконалення навичок читання шляхом театрального мистецтва та створення  психолого – педагогічних та соціальних умов для всебічного розвитку творчого потенціалу дитини.

Під час проведення  семінару – практикуму школи наступності початкової та дошкільної ланок, вчителів 1 класів, вихователів групи продовженого дня присутніх привітали Красуцька Л.Л., методист з початкової освіти, вихованці 4-А класу візиткою «Вас вітає «Веселкова школа», учитель Василевська О.В., та Гонько Зінаїда Михайлівна, заступник директора з НВР. Гості відвідали виставку пальчикових театрів до українських народних казок та творчих (спільних, учнівських та батьківських) поробок. Проаналізували високий рівень підготовки першокласників під час відкритого високоефективного уроку в 1-А класі на тему «Робота із дитячою книжкою. Подорож у казку», учитель Олійник Любов Віталіївна. Вихованці 4-Б класу подарували театралізовану виставу «День народження у Мухи – Цокотухи», вихователь ГПД Дубіцька А.М..

Гонько Зінаїда Михайлівна, заступник директора з НВР Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім.Т.Шевченка поділилася досвідом роботи по методу формування здоров’язбережувальних компетенцій у молодших школярів «Лялькотерапія» та вчителі початкових класів презентували проект «Лялька у навчальному процесі»: ляльки - мотанки,  Коваль Світлана Олексіївна, пальчикові ляльки, Письменна Раїса Михайлівна,  ляльки - маріонетки, Чорна Ольга Володимирівна,  площинна лялька, Білявська Наталія Іванівна, тіньовий театр, Величко Оксана Віталіївна,  мотузяні ляльки, Василевська Ольга Віталіївна, ляльки – рукавички, Гайдамащук Галина Валентинівна, ляльки - костюми, Олійник Любов Віталіївна.    

Для вихователів груп продовженого дня та вихователів старших груп дошкільних навчальних закладів відбувся творчий звіт вихователів ГПД Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім. Т. Шевченка  Селіхової Ірини Олександрівної та Дубіцької Алли Миколаївни. З метою формування духовного розвитку вихованців ГПД, Селіхова І. О. провела спортивну годину «Козацькі розваги».

Підведено підсумки та розроблено рекомендації. Слова вдячності щодо проведення високоефективного методичного заходу прозвучали від методистів дошкільних установ міста, вчителів 1 класів, вихователів,  методистів Л.В. Шкапенко, Л.Л.Красуцької.

 До зустрічі!

           Шановні педагоги, відеоматеріали семінару ви можете переглянути на телебаченні по місцевому каналі «Меркурій».           

                              

                                                        Красуцька Л.Л., методист з початкової освіти

 

Рекомендації

семінару –практикуму школи наступності початкової та дошкільної ланок

вчителям початкових класів та вихователям дошкільних закладів

Звенигородського району, проведеного 17 листопада 2015 р. у

Звенигородській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів ім..Т.Шевченка

 

  1. Впроваджувати Державний стандарт початкової загальної освіти, який побудований на особистісно зорієнтованому підході до навчально-виховного процесу та забезпечує наступність змісту дошкільної та початкової загальної освіти.
  2. Формувати і розвивати ключову здоров’язбережувальну компетенцію у молодших школярів та дітей дошкільних навчальних закладів.
  3. Допомогти кожній дитині адаптуватися до навчально-виховного процесу, розкрити і реалізувати свої здібності, створити умови для індивідуального розвитку її особистості.
  4. Розвивати фізичні, соціальні, психічні духовні якості особистості.
  5. Формувати вміння і навички здорового способу життя, безпеки життєдіяльності.
  6. Сприяти у підготовці дітей до повноцінного життя у постійно змінюваному навколишньому середовищі.
  7. Вдосконалювати навички базових рухових дій і використання їх у повсякденній та ігровій діяльності.
  8. Виховувати зосередженість, наполегливість, працьовитість, самостійність.
  9. Розвивати інтелект, пам’ять, мовлення.
  10.  Формувати в дітей потреби у рухових діях для забезпечення біологічно необхідного обсягу рухової активності як одного з головних чинників здорового способу життя.