Вітаємо юним науковців!
10-12 вересня 2015 року група школярів Черкащини, в супроводі своїх вчителів, побували у Львові на святі нагородження переможців Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Мій рідний край – 2015». Цей конкурс, що його вже 18 років проводить Союз українок України, збирає кращі науково-дослідницькі, пошукові та творчі роботи з усієї України та країн, що мають українську діаспору.
Цього року на конкурс були представлені 133 роботи із 20 областей України, в т.ч. із Донецької та Луганської! Їх тематика охоплює всі сторони суспільного буття нашої держави. Серед переможців і лауреатів конкурсу в 15 номінаціях 19 – з Черкащини. Це роботи учнів з Черкас, сіл Лебедин Шполянського, Шевченкове Звенигородського та Ятранівка Уманського районів.
А найбільше переможців конкурсу, уже традиційно, було від Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату – 7 осіб! Серед них: Хименко Григорій, Пушкіна Софія, Чухліб Єлизавета, Чижевський Микола, Романенко Юлія, Карпович Катерина, Яцун Олександр. Восьмеро учнів, що посіли відзнаку «Перлина конкурсу» та І місця, отримали також іменні стипендії від Міжнародного благодійного фонду «Смолоскип» у розмірі 1250 грн.
З цих восьми «перлинок» і 2 учнів 11 класу школи-інтернату: Хименко Григорій (робота «Геноцид на Черкащині (1931-1933 рр.) в номінації «Проблеми національного виховання та гендерної політики», керівник Небесна В.І.; робота «Народ, осяяний пам’яттю – нездоланний», керівник Мізецька Р.В.) та Чижевський Микола (робота «Звенигородщина – колиска вільного козацтва» в номінації «Історія мого краю», керівник Сорич І.В.). А всього грамот з конкурсу привезли наші учні аж 14.
Пишаємось усі ми перемогою Пушкіної Софійки, учениці 8 класу. ЇЇ робота «Історія заселення Донецького краю» (номінація «Краєзнавче дослідження», керівник Сорич І.В.) схвилювала почесне журі конкурсу, як і доля цієї дівчинки, адже Софійка з братиком Дімою і батьками встигли втекти в 2014 році з рідного Краматорська, залишивши все: і квартиру, і будинок, все майно тоді, коли навкруги рвались снаряди, коли на очах у цих дітей гинули ні в чому не винні люди.
Урочистості відбувалися у великій сесійній залі Львівської міської ради. Дітей-переможців, їхніх наукових керівників вітали голова Союзу українок України Ореслава Хомик, голова конкурсної комісії і головна розпорядниця свята пані Ростислава Федак та інші шановані особи. На початку заходу всіх присутніх привітав священик і пролунала спільна молитва «Отче наш». Після нагородження прозвучали щирі слова подяки організаторам конкурсу від дітей та вчителів. Присутність дітей з різних куточків України ще раз засвідчила – ми єдина і незборима нація!
Наступного дня програмою свята було передбачено екскурсію «Львів – духовна і культурна столиця України» та відвідування 22-го Міжнародного форуму видавців у Львові. Три дні перебування у галицькій столиці переконали учасників заходу у неймовірній красі і самобутності цього міста, у бажанні і далі творити, досліджувати, перемагати й надіятися на нові зустрічі зі Львовом.
Р.В.Мізецька, вихователь Шевченківської
спеціалізованої школи-інтернату
М.М.Щербина, вчитель історії
Черкаської ЗОШ I-III ст. № 32