Відділ освіти, охорони здоров’я, культури, спорту Звенигородської РДА

 

Семінар методичного об’єднання вчителів 1 класів

16 груд. 2014
У Козацькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся семінар методичного об’єднання вчителів 1 класів

Проблема шкільного невстигання учнів є досить актуальною і важливою для здобуття якісної освіти та вироблення подальшого плану дій у подоланні труднощів. Недостатньо лише отримати знання, а кожен повинен знайти їм застосування, навчитися творити. Тому педагогові важливо визначитися, які вміння потрібно сформувати в дітей, щоб вони мали можливість проявити творчість, успішно здійснювати свою діяльність відповідно до здібностей. Цікавою технологією для вивчення особистості дитини є «Теорія розвитку індивідуальних здібностей» (ТРІЗ), яку вивчала учитель початкових класів Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Щур Ріта Петрівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, має звання «старший учитель».

16 грудня 2014 року вчителі 1 класів мали можливість познайомитися з досвідом роботи педагога по даній проблемі, відвідати урок з математики у 1 класі на тему «Збільшення і зменшення числа на кілька одиниць. Складання та розв’язування задачі на  збільшення і зменшення на кілька одиниць. Зміст понять «більше на …, менше на …». Щур Р. П. презентувала технологію, познайомила гостей з видами індивідуальних здібностей, прийомами та методами їх розвитку,  з результатами анкетування для батьків та колег. Присутні виконували вправи на розвиток індивідуальних здібностей, які можна використовувати на уроках з учнями початкових класів.

 Досягнення педагога висвітлили Коваленко С. О., директор школи, Король Т.М., заступник директора з НВР та  Красуцька Л.Л.,  методист з початкової освіти.        

                         

           Учасники семінару отримали рекомендації щодо впровадження технології «Теорія розвитку індивідуальних здібностей» у навчально –виховний процес з молодшими школярами та підвели підсумки.

Рекомендації

1) Виявляти індивідуальні здібності учнів початкових класів та сприяти їх розвитку.              

2) Розвивати різні види пам'яті, уяву,  увагу, спостережливість, сприймання, мислення, що є опорою пізнавальних здібностей і логічного мислення молодших школярів.                                                   

3) Пробуджувати інтерес до творчості навчання, робити його цікавим, пізнавальним, розвивальним.

4) Для розвитку  і стимулювання індивідуальних здібностей учнів у навчальній діяльності застосовувати різні методи і форми роботи.

5) Застосовувати диференційований підхід під час навчально – виховного процесу.

6) Розвиток індивідуальних здібностей дітей здійснювати за допомогою відповідних педагогічних умов: створення творчої атмосфери в класі, використання пошукових методів, творчих завдань, наочності тощо.