«Основи християнської етики» в закладах освіти району
Сучасна школа несе досить вагому місію: виховати всебічно розвинену особистість, яка має жити за нормами християнської моралі. Тому в шкільному курсі і введено предмет «Основи християнської етики», що має на меті пропаганду духовного віровчення.
З 2006 року в закладах освіти Звенигородського району впроваджується факультативний курс «Основи християнської етики». Відповідно до чинного законодавства освіта в Україні є світською. Вона забезпечує свободу совісті, гарантує вільне світоглядне самовизначення для кожної особистості, займає позицію, нейтральну до релігій. Досвід багатьох країн Європи, зокрема країн пострадянського простору – нових членів ЄС – Литви, Латвії, Естонії, свідчить про доцільність ознайомлення учнів у загальноосвітній школі з релігійними цінностями, моральними і культурними традиціями релігій при збереженні принципу добровільного вибору відповідного курсу.
Курс факультативний і однією з умов його впровадження є бажання батьків. А воно є. У 2014-2015 навчальному році кількість навчальних закладів, в яких впроваджується курс «Основи християнської етики» збільшилась з 8 до 22. І це не дивно, адже події кінця 2013 – 2014 років показали, що головним у формуванні особистості є формування її духовності.
Духовне виховання підростаючого покоління – одне з головних завдань дорослих. У час переоцінки цінностей дуже важко розібратися навіть у найпростіших поняттях. Ознайомити учнів з основними поняттями моралі та християнської етики, зокрема, допомогти учням зрозуміти суть і важливість християнських моральних цінностей, виховувати у дітей високоморальні якості, ціннісні орієнтири, які ведуть людей шляхом пізнання істини, добра, краси, виховувати у дітей повагу до свободи совісті, релігійних та світоглядних переконань допомагає курс християнської етики.
Саме високодуховні особистості здатні не лише повести за собою маси, а й забезпечити стабільний розвиток суспільства. Адміністрації навчальних закладів, відділ освіти райдержадміністрації та районний методичний кабінет ще з квітня 2014 року розпочали підготовку до розширення мережі шкіл з вивчення даного курсу та його кадрового і навчально-методичного забезпечення.
Згідно із Законом України про «Загальну середню освіту», предмет духовно-морального спрямування може викладатися вчителями загальноосвітніх навчальних закладів, які пройшли відповідну педагогічну підготовку у вищих навчальних закладах. Навчально-методичне забезпечення цього предмета здійснюється у співпраці з Церквами, релігійними об'єднаннями. Адже дуже важко вивчати предмет без відповідної навчальної літератури. В складний для країни період, коли всі ресурси держави і суспільства спрямовані на збереження територіальної цілісності України, знайшлися небайдужі люди та організації, які дбають про духовний розвиток дітей. Допомогу в придбанні підручників для 5 і 7 класів надав Національний університет «Острозька академія», а навчальні комплекти для 6 класу були придбані для шкіл при підтримці Благодійного фонду «Звенигородщина – територія добра та милосердя» та за сприяння церкви християн віри Євангельської.
Слід відзначити, що курс «Основи християнської етики» отримав схвалення і підтримку основних релігійних конфесій України. Вчителі «Основ християнської етики» вдячні священникам УАПЦ, УПЦ КП, УПЦ МП, церкві християн віри Євангельської Звенигородського району за співпрацю і допомогу у духовному вихованні молоді на засадах Біблії. Попри все, курс залишається міжконфесійним і спрямований на здійснення духовно-морального виховання на основі християнського релігійного вчення.
«Є різниця між дарами милости, Дух же той самий. Є й різниця між служінням, та Господь той же самий. Є різниця й між діями, але Бог той же Самий, що в усіх робить усе.» (Біблія, І послання до Коринтян 12:4-6)
«Один Господь, одна віра, одне хрищення, один Бог і Отець усіх, що Він над усіма, і через усіх, і в усіх. А кожному з нас дана благодать у міру дару Христового.» (Біблія, послання до Ефесян 4:5-7)
Неумитий В.М., методист РМК
відділу освіти райдержадміністрації
Колективи Гудзівського НВК І-ІІ ступенів, Вільховецького НВК І-ІІІ ступенів, Кобиляцького НВК І-ІІ ступенів, Озірянської ЗОШ І-ІІ ступенів, Шевченківського НВК І-ІІІ ступенів, Юрківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Стебненської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Шевченківської спеціалізованої школи-інтернат були приємно вражені, коли в навчальні заклади завітали гості з добрим словом та цінними подарунками: комплектами підручників для 6 класу «Основи християнської етики», та висловлюють Благодійному фонду «Звенигородщина – територія добра та милосердя» і церкві християн віри Євангельської найщирішу подяку за такий неоціненний внесок у виховання молодого покоління в дусі добра, людяності та милосердя, які у такий складний час продовжують робити добрі справи, дбаючи про нашу молодь, допомагаючи виховувати їх справжніми людьми.
Адже ці підручники дозволяють дітям вивчати та засвоювати морально-етичні цінності глибше та ефективніше, допомагають осягнути шлях до пізнання Любові, Добра, Правди, Справедливості, Милосердя, Патріотизму, що надзвичайно важливо в наш непростий час.
Нам, учителям, було приємно спостерігати якою радістю світилися оченята школярів, які отримали такі подарунки.
Ми віримо, що зерна добра, любові до ближнього, посіяні в дитячих душах, дадуть добрий урожай.
Приємно усвідомлювати, що є в нашій країні люди, чиї серця, наміри і дії спрямовані на творення добра, радості, віри в майбутнє. Найкращі побажання в подальшій Вашій діяльності, реалізації всіх хороших задумів.
Божого Вам благословення.
НАСТАНОВА
Молись
Молись! В день райдужного щастя!
Перед тяжким подвигом, — Молись!
Молись! Коли Приходить тривожнеє нещастя!
Коли встидаєшся, — Молись!
Молись! Коли навчаєшся, працюєш і подорожуєш!
Коли в спокої, прошу, - не забувай — Молись!
Молись! При дорогій Тобі могилі, і за життя рожденного,—Молись!
Молись! Коли за милих і коханих, рідних просиш!
Коли у смутку і розчаруванні Ти, — Молись!
Молячись! Іди, спіши, до Храму Божого Святого, -
Сповняючи закон Святий, — Молись!
Молись! Коли слабіє твердої віри сила.
Молись! Щоб Бог Господь поміг тобі і утвердив тебе
У добрих помислах життя Твого, —
Простивши прогріхи Твої, — Молись!
Молись! Завжди молись! Молись!