Конкурс-захист учнівських проектів до 70-річчя Корсунь-Шевченківської битви
14 бер. 2014
Конкурс-захист учнівських проектів до 70-річчя Корсунь-Шевченківської битви
Відповідно до Плану заходів відділу освіти на 2013-2015 роки з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення району, області, України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, затверджених 08.07.2013 року та з метою патріотичного виховання учнівської молоді, висвітлення значення Корсунь-Шевченківської наступальної операції для звільнення області та району від фашистських загарбників у 1944 році 14 березня 2014 року в районному методичному кабінеті відділу освіти Звенигородської райдержадміністрації відбувся конкурс-захист учнівських проектів. Учасників конкурсу привітала начальник відділу освіти Звенигородської РДА І.Б.Міненко, наголосивши на важливості об′єктивного вивчення історичних подій та патріотичному вихованні молоді.
Для участі в конкурсі було заявлено 11 робіт у трьох номінаціях:
- «Корсунь-Шевченківська битва в спогадах її учасників: воїнів Радянської Армії та армії вермахту»;
- Доля військових частин, які отримали звання «Звенигородська»;
- Життєвий і бойовий шлях воїнів Радянської Армії, які отримали звання Героя Радянського Союзу за визволення Звенигородщини.
В заході взяли участь учні Звенигородської спеціалізованої школи ім. Т.Шевченка, Звенигородської загальноосвітньої школи-інтернат, Звенигородської загальноосвітньої школи №2, Звенигородської загальноосвітньої школи №5, Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат Черкаської обласної ради, Шевченківського НВК, Юрківської загальноосвітньої школи, Гусаківської загальноосвітньої школи, Козацької загальноосвітньої школи.
Учасниками конкурсу було проведено дослідження життєвого та бойового шляху солдат і офіцерів Червоної Армії, які брали участь в Корсунь-Шевченківській битві та бойового шляху військових частин, які отримали звання «Звенигородська», зокрема, 94-гвардійської стрілецької дивізії, 20-танкового корпусу, 68-гвардійської стрілецької дивізії.
В ході роботи над проектом учні зустрічалися з ветеранами війни, свідками подій, записували їх спогади, відтворюючи маловідомі та невідомі факти історії, місця боїв, імена їх учасників, місцезнаходження поховання людей, які загинули за рідну землю. Велику цікавість присутніх викликали дослідження Московенко Інни «Чорна піхота» в Корсунь-Шевченківській битві», Алєксєєва Юрія «Бойовий шлях 20-танкового корпусу».
Захист робіт супроводжувався виконаними на високому рівні презентаціями Матули Тетяни «Бойовий шлях 94-гвардійської стрілецької дивізії», Капуловської Ірини «Корсунь-Шевченківська битва в спогадах її учасника Сєрова В.П.», Карпович Катерини «Життєвий і бойовий шлях Героя Радянського Союзу В.В.Чіковані».
Цікаві свідчення про хід бойових дій, плани радянського командування, оцінку Корсунь-Шевченківської битви її учасниками навели Омельченко Аліна, Проценко Катерина, Кущенко Денис, Мороз Вікторія.
Підсумок заходу підвели директор Звенигородського краєзнавчого музею ім. Т.Шевченка Наріжна О.М. та методист районного методичного кабінету Неумитий В.М. та які подякували присутнім за проведену дослідницьку роботу та цікаві й змістовні виступи та закликали до продовження досліджень, використання музейних та бібліотечних фондів. Проведені учнями дослідження показали, що в історії Великої Вітчизняної війни залишилось багато недосліджених моментів, які ще потребують вивчення. Також учасники заходу ознайомились з виставкою літератури за тематикою «Корсунь-Шевченківська битва»