Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
 

Відділ освіти, охорони здоров’я, культури, спорту Звенигородської РДА

 

Назустріч 70-річчю Великої Перемоги

23 лют. 2014
Назустріч 70-річчю Великої Перемоги

В переддень відзначення дня Захисників Вітчизни учні 11 класу під керівництвом вихователя Мізецької Р.В. провели звіт про проведену пошукову роботу на тему «Тих днів не змовкне слава», яка була присвячена 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Школа має гарну традицію співпраці із учасниками бойових дій у Великій Вітчизняній війні, ветеранами та дітьми війни, щороку проходять зустрічі, вечори пам’яті, уроки мужності, під час проведення яких діти висловлюють глибоку шану мужнім воїнам  – захисникам Вітчизни. На жаль, кожен рік забирає у вічність кращих синів, мужніх воїнів своєї землі. А тому зберегти цінні матеріали про подвиги наших земляків у битві з фашизмом – таке завдання стояло перед класом. Кожен з одинадцятикласників привіз із місця свого проживання, а це села Городищенського, Лисянського, Шполянського, Катеринопільського, Звенигородського районів відомості про солдат Великої Вітчизняної війни, які ціною власного життя, здоров’я відстояли мир на українській землі. Цікаві розповіді підготували учні про Героя Радянського Союзу із села Воронівка Пилипа Феофановича Штанька, Григорія Даниловича Поповича із Моринець, теж удостоєного звання Героя Радянського Союзу. Зворушливі матеріали підготувала учениця Олійник Ірина про військового діяча, генерал-лейтенанта, Героя Радянського Союзу Василя Романовича Бойка. Та розповіді дітей про своїх рідних, що віддали життя в боротьбі з ворогом, витримали пекло невольничого рабства, знущання в концтаборах – найбільш вразливі.
Про свого двоюрідного прадідуся, Героя Радянського Союзу Чалого Олександра Микитовича, розповіла Ліана Котолуп, який під час форсування Дніпра протягом 3-х діб перебував на пункту переправи. Під вогнем кулеметів, мінометів, атак фашистів з повітря на березі регулював розподіл засобів переправи підрозділів і техніки, зневажаючи загрозу смерті, залишався весь час на посту. За проявлений героїзм воїн був удостоєний високого звання.
Зворушливу історію про рідного прадідуся Івана Вихватнюка та прабабусю Надію, які знайшли своє кохання у фашистському концтаборі, чудом залишилися живі та прожили щасливе подружнє життя, розповіла Наталка Сокуренко.
Кадри відеохроніки, пісні воєнної пори у виконанні Оксани Осадчої, Аліни Супрун, ансамблю «Світанок» наблизили той незабутній час до покоління, яке стоїть на порозі самостійного життя та бере на свої плечі відповідальність за збереження миру, злагоди, взаєморозуміння у рідній Україні.
Зібрані матеріали поповнили експозицію кімнати-музею «Дзвони пам’яті» та будуть використовуватись учнями, вчителями для проведення екскурсій, уроків історії, виховних заходів.