Семінар-практикум вчителів історії та правознавства
12 квітня 2019 року на базі районного методичного кабінету відділу освіти Звенигородської РДА відбувся районний семінар-практикум вчителів історії та правознавства на якому було презентовано новий інтерактивний ресурс – «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії. Путівник для вчителя» – збірку методичних розробок про багатогранну історію та пам’ять Бабиного Яру у місцевому та загальноукраїнському контексті.
Презентацію ресурсу провів Неумитий В.М., методист РМК, який 27 березня 2019 року взяв участь в роботі Всеукраїнського семінару-презентації нового інтерактивного ресурсу – «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії. Путівник для вчителя», який відбувся на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
В ході семінару педагоги переглянули документальний фільм «Бабин Яр в пошуках пам’яті» та обговорили можливості його використання в освітньому процесі. Під час знайомства з віртуальною виставкою вчителі випробували можливості мобільних телефонів в роботі з ресурсом. А також зацікавились можливістю стати співавторами матеріалів ресурсу.
Ресурс уже містить 45 готових навчально-методичних розробок та спеціальний модуль-конструктор занять, де кожен вчитель може складати та публікувати власні матеріали. Віртуальна виставка та документальний фільм, які є основою цього інтерактивного проекту, містять вичерпну історичну інформацію про історію Бабиного Яру та вшанування пам’яті цього місця.
Наявність зручного інтерфейсу, відео, фото матеріали, кінохроніки, електронна версія посібника, адаптація наявних матеріалів до шкільної програми є значною допомогою вчителю для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру – нацистського та радянського тоталітаризмів до, під час та після Другої світової війни.
Схвально відгукнувшись на матеріали ресурсу, вчителі висловили бажання отримати для роботи друковане видання посібника «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії. Путівник для вчителя».
Відповідний лист направлено директору Українського центру вивчення історії Голокосту Подольському А.Ю.
Неумитий В.М., методист РМК