Тренінги зі сторітелінгу «Make it a story»
17-18 листопада на базі Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 для старшокласників закладів загальної середньої освіти з міста проходили тренінги зі сторітелінгу «Make it a story» («Зроби з цього історію»).
Проект був профінансований Держдепартаментом США та відбувся за підтримки програми FLEX та організації Американської Ради з Міжнародної Освіти. Організаторами та тренерами були колишні випускники Звенигородських шкіл №3 та Ім. Т.Шевченка, а нині студенти Інституту міжнародних відносин КНУ ім.. Т.Шевченка: Анастасія Токарева, Ярослав Демченко та студентка КНУТД – Ольга Чепкасова.
Перший день занять розпочався методом тимбілдингу – серією ігор та вправ,що знайомлять учасників один з одним, пробуджують взаємну довіру та сприяють плідній подальшій співпраці. Далі відбулося введення до сторітелінгу: як розповісти будь-яку історію, розглядалися види та приклади, основні жанри та сюжети сторітелінгу, технічний бік: фотографія, запис аудіо та відео. На завершення дня учасники об’єдналися у чотири групи та отримали завдання для створення спільного проекту, визначилися з темами та розподілили обов’язки у групах.
Наступного дня організаторами було проведено тренінг з креативності. Учасники обговорювали та розв’язували різноманітні ситуаційні задачі, грали в ігри, вікторини та працювали над спільним проектом. На завершення дня відбулося представлення проектів. Кожна група презентувала раніше обрану тему проекту: «Соціальні проблеми людства»; «Расова дискримінація»; Соціальна думка»; «Екологічні проблеми людства». Змістовність та насиченість інформації, історичні та статистичні дані, цікаві факти, використання фото, відео, аудіо запису, інсценізація тих чи інших ситуацій, все це підсилювало емоційність донесення інформації до аудиторії та глибше розкривало суть обраної теми.
На завершення тренінгів всі учасники були нагороджені іменними сертифікатами про успішне завершення тренінгів та отримали солодощі від організаторів.
У ході цього тренінгу учасники мали змогу отримати знання та навички, що стосувалися публічних виступів, роботи у команді, активного громадянства, внутрішній та зовнішній комунікації тощо.
Метою даної події було заохочення учнів старших класів до активного громадського життя, підвищення рівня участі молоді у житті міста, поширення ідеї волонтерства та розвиток креативного мислення.
Методист РМК Н.А.Лисенко