Участь у п'ятих Всеукраїнських молодіжних Ольжичевих читаннях
Співпраця з навчальними закладами є невід’ємною частиною роботи педагогічного колективу нашої школи, адже спілкуючись із колегами інших навчальних закладів, ми маємо змогу ділитися досвідом роботи, допомагати та отримувати допомогу у поліпшенні освітнього процесу та просто отримувати задоволення від спілкування з добрими, щиросердними, закоханими в свою працю людьми.
Рік тому коло наших друзів-освітян розширилося завдяки підписанню угоди про співпрацю з Миколаївською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №1 імені Олега Ольжича. Представники педагогічного колективу закладу були нашими гостями та запросили долучитися до участі у щорічних «Всеукраїнських Ольжичевих молодіжних читаннях», які проводить школа для призерів всеукраїнського літературного конкурсу імені Олега Ольжича.
Отож, з 15 по 17 листопада цього року я представляла Черкащину на «Ольжичевих читаннях», де зібралися представники Запорізької, Полтавської, Миколаївської, Львівської, Сумської, Луганської, Хмельницької областей та міста Києва. Цьогоріч V Всеукраїнські молодіжні Ольжичеві читання «Державу не твориться в будучині, державу будується нині…» проводилися з нагоди 110-ї річниці від дня народження Олега Ольжича (Олега Олександровича Кандиби) – поета, вченого-археолога, громадського діяча, борця за незалежність України, 20-річчя присвоєння Першій школі його імені, а також 100-річчя подій Української революції 1917-1921 року.
Урочисте відкриття заходу відбулося 15 листопада. Учасників привітав директор школи Матіюк Микола Георгійович та представники влади міста, учасники АТО. Церемонію підняття Прапора України та Прапора Миколаєва супроводжував військовий оркестр, а учасники читань згуртувалися у символічну карту України. Вразили професіоналізмом виступи учасників святкового концерту: зразкового вокального об’єднання «Відлуння» (Дитячого Центру Корабельного району), хору Національного університету ім. Сухомлинського, циркової студії, студента музичного факультету Національного університету ім. Сухомлинського Євгена Гелевера. Після урочистостей ми мали змогу переглянути документальний фільм «Жива УПА» та поспілкувалися із режисером-сценаристом фільму Марією Яремчук.
А далі розпочалася робота. Юні учасники «Ольжичевих читань» зібралися на секційні засідання, де представляли і захищали свої творчі і дослідницькі роботи, зустрічалися із військовими. Разом із Всеукраїнською Академією лідерства старшокласники школи проводили для гостей ранкову активність, воркшопи, тренінги, зустрічі з місцевою владою. А вчителі взяли участь у тренінговому занятті «З Україною в серці» та відвідали «Кав’ярню Ольжича», організовану представниками кафедри рідної словесності та історіософії Шпаченко А.С. та Строїновою Г.В. Цікавими були також гаджет-паті та вербальна толока («Ділимося досвідом»), на яких учитель математики, переможець конкурсу «Учитель року-2016», автор інноваційних методик Сіренко О.А. та учитель інформатики, наставник учнівської молоді – переможців Всеукраїнського конкурсу «ITалант» Сидоров І.Є. поділилися своїми напрацюваннями по організації сучасного медіа-уроку. А директор Дніпрорудненської спеціалізованої школи «Світоч» Іванов Є.О. розповів про свій досвід роботи у створенні змістовного, зручного, дієвого сайту школи.
Надзвичайно веселою, галасливою, пісенною і танцювальною була «Вечірка по-Миколаївськи», ідейним натхненником та активним учасником якої був директор школи Микола Георгійович. Звучали і сучасні українські пісні, і народні. Особливо приємно було чути як школярі разом із учасниками фольклорного колективу співали саме народних пісень, скільки щирої любові та захвату відчувалося в кожній інтонації виконавців.
На жаль, я змогла бути учасником Ольжичевих читань лише два дні, але навіть за цей час я зрозуміла, наскільки важливу роботу проводить колектив школи у вихованні справжніх патріотів своєї Батьківщини, сучасних активних громадян нашої держави.
Педагогічний колектив Миколаївської школи імені Олега Ольжича – це колектив однодумців, високопрофесійних вчителів, вихователів, а, головне, патріотів і свого міста, і своєї країни, який на чолі з директором школи Матіюком Миколою Георгійовичем, людиною щирої, широкої, люблячої душі, намагається зробити все, аби наша молодь росла надійним продовжувачем тієї справи, заради якої не шкодували життя кращі сини українського народу, яскравим представником яких був Олег Ольжич.
Л.І.Кузьменко,
заступник директора з НВР на мистецькому факультеті
Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату