Превентивне виховання як пріоритетна складова цілісної системи виховання громадянина України
Під такою назвою відбувся 16 листопада 2017 р. у Стецівському навчально-виховному комплексі І-ІІІ ступенів - МАНМ практичний семінар для педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти району.
Метою семінару було ознайомити учасників семінару зі шляхами впровадження інноваційних превентивних технологій у виховний процес школи з метою формування соціально-активної особистості. Над реалізацією превентивного напрямку навчання і виховання працює увесь педагогічний колектив школи як цілісний механізм. У цьому змогли пересвідчитись усі гості семінару – педагоги-організатори закладів загальної середньої освіти району. Методист РМК з виховної роботи Наталія Анатоліївна у своїй доповіді «Превентивне виховання учнів та система виховної роботи з профілактики девіантної поведінки неповнолітніх» звернула увагу на важливість превентивного виховання, профілактичної роботи школи та зазначила , що якісна превентивна освіта — ключ до подолання злочинності, правопорушень та інших девіантних проявів серед неповнолітніх. Заступник директора з виховної роботи Шпак Клавдія Іванівна ознайомила (доповідь-презентація) учасників семінару із системою виховної роботи закладу з превентивного напрямку і зазначила, що яку б систему виховної роботи ми не обрали , головне завдання - виховати з дитини Людину. Клавдія Іванівна звернула увагу на різноманітність форм виховної та навчальної діяльностей, і в продовженні програми семінару кожен учасник міг відчути на собі дієвість деяких форм.
Надалі гості відвідали виховну годину у 9 класі «Пустощі та кримінальна відповідальність», метою якої було на прикладах з життя ознайомити учнів з кримінальною відповідальністю, показати які наслідки можуть мати звичайні пустощі; взяли участь у тренінгу умов захисту прав дитини (підготували педагог-організатор Шинкаренко Т.В., заступник директора з виховної роботи Шпак К.І.). Учні 4 класу проказали право- виховну гру-виставу «Нехай панують на землі Добро і Справедливість», мета якої полягала у ознайомленні з Конвенцією ООН про права дитини, виховання поваги до прав та основних обов’язків людини і громадянина . Також переглянули фрагмент виховної години у 6 класі «Вчимося жити в правовій державі», де разом з учнями здійснили подорож казками. визначали порушення прав героїв казок та дійшли висновку, що всі діти мають бути щасливими. Завершився захід флешмобом « Справжня дружба».
Під час семінару учасники мали змогу відвідати шкільний музей «Кобзарева світлиця» та були у захваті від екскурсії по етнографічному музею. Цікаві екскурсії провели члени учнівського самоврядування під керівництвом завідувачів Безверхої Л.Я та Шинкаренко Т.В.
На завершення семінару, як підведення підсумків, було проведено вправу «Лист побажань», де кожен учасник записав побажання та висловив свої враження від проведеного заходу. Учасниками семінару одноголосно визначено високий рівень проведення заходу в напрямку превентивного виховання учнів. Тема семінару розкрита повністю, мета семінару досягнута.
Методист РМК Н.А. Лисенко