ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЗВЕНИГОРОДСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

Навчання для вчителів початкових класів Звенигородщини, які працюватимуть в умовах Нової української школи

15 черв. 2019
З 3 по 14 червня 2019 року на базі Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка проведено тренінгові заняття для вчителів початкових класів Звенигородського району та міста Ватутіне (2 групи), які працюватимуть з першокласниками в умовах Нової української школи.

З 3 по 14 червня 2019 року на базі Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка проведено тренінгові заняття для вчителів початкових класів Звенигородського району та міста Ватутіне (2 групи), які працюватимуть з першокласниками в умовах Нової української школи.

Процес навчання організований регіональними тренерами: Красуцькою Любов’ю Леонідівною, методистом районного методичного кабінету відділу освіти Звенигородської районної державної адміністрації, та Клопотенко Ніною Григорівною, методистом міського методичного кабінету Ватутінської міської ради, відповідно до Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Педагоги опрацювали нормативні документи, концепцію Нової української школи, проведено огляд Державного стандарту початкової освіти, Типової освітньої програми закладу освіти, вивчено нові професійні ролі і завдання сучасного вчителя, особливості психічного та фізичного розвитку дітей 6-7-річного віку, фізичне середовище, шляхи співпраці з батьками.

Присутні ознайомилися з начальними програмами О.Я.Савченко та Р.Б.Шияна під час викладання предметів, різними формами інтеграції, тематичним та діяльнісним підходами до навчання, стратегіями розвитку критичного мислення, особливостями формувального та підсумкового оцінювання, з основними поняттями інклюзивної освіти.

У ході занять учителі відпрацювали практичні навики ефективного використання наборів LEGO в навчанні дітей, навчилися працювати в групах,  проводити  ранкові зустрічі, вчилися брати активну участь в обговоренні ситуацій та вирішенні актуальних питань щодо навчання на основі запитів учнів через дослідження, використання множинного інтелекту, переглянули ряд презентацій та відеороликів, ділилися своїми враженнями від занять у «Щоденнику вражень».

Правильно підібрані різноманітні види діяльності, позитивні хвилини спілкування стимулювали вчителів початкових класів до творчого пошуку, розкриттю творчих здібностей, безмежності польоту фантазії, збуджували до співробітництва, налаштовували на реалізацію концепції Нової української школи.

Учасники поділилися своїми враженнями, висловили думки щодо розглянутих питань, подякували тренерам за проведену творчу роботу та цікаве спілкування під час  навчання, побажали всім плідної роботи. 

Усі педагоги Звенигородського району, які відвідували тренінги з 3 по 14 червня 2019 року, опрацювали  дистанційний онлайн – курс на порталі EdEra.

Любов Красуцька, методист районного методичного кабінету відділу освіти Звенигородської районної державної адміністрації.